Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Druhá žlutá karta pro Erdogana

4. 12. 2017 7:12:28
Již několik měsíců píši o rozcestí USA, kde má padnout rozhodnutí, zda USA budou v budoucnu pokračovat na Středním východě s Tureckem či nikoliv.
Mezi sérií článků k tomuto tématu jsem zveřejnil i článek pod názvem "Žlutá karta pro Erdogana".

Mezitím uběhlo několik měsíců a bohužel či bohudíky valná část toho, z čeho jsem podezíral scenáristy připravené hry a předvídal, jak se bude dál vyvíjet a jak ji iniciovali. Scénáristé v těchto dnech přicházejí s kroky, tak jak jsem předpokládal s největším a nezávaznějším procesem v 21. století v USA a hlavním aktérem není nikdo jiný, než pětatřicetiletý Reza Zarrab, o kterém jsem už minule důkladně psal. Je to pětatřicetiletý multimiliardář původem Ázerbájdžánec z Iránu a iránsko-turecký občan. Turecko Reza Zarrabovi darovalo nejen svoje občanství, ale i svoji nejslavnější pophvězdu, aby ho drželi ze všech stránek na řetězu.

Moje podezření a předpověď se potvrdila. Američtí agenti při jedné jeho cestě v Emirátech kontaktovali a přesvědčili ho, aby pod záminkou přijel do USA do Disneylandu pro své dítě. Ale hned na letišti byl zatčen. Potvrdilo se i moje podezření, že jeho "manželka" pophvězda byla celou dobu na něj nasazena a o každém jeho kroku informovala turecké agenty.

Do minulého týdne, než konečně s ním začal soud, měl být Reza Zarrab hlavním obžalovaným společně s několika ministry Erdoganovy bývalé vlády a jeho nejbližší přátelé, náměstek generálního ředitele druhé nejvyšší turecké statní banky, ale i samotný generální ředitel.

V předposlední den, než začal mega proces, Reza Zarrab, pro kterého Turecko zajistilo ty nejdražší americké obhájce, se stal svědkem a nikoliv obžalovaným a až do minulého pátku tři dny vypovídal. Popsal na tabuli do nejmenších detailů, jak obcházeli embargo uvalené na Irán, jak prali černé peníze přes turecké státní banky, koho z ministrů podplatili a o kolik peněz šlo. Na konci každého tématu výslechu se soudce vždy dotázal: „...a věděl o tom Erdogan?“ Odpověď byla vždy ANO s podrobným popisem ....

Vyšlo mimo jiné najevo, že mu do "cely" vozili alkohol, měl k dispozici mobilní telefon i děvčata, což tento psychopat v pátek, aniž by byl dotázán, v návalu přiznávání též přiznal....

Podle státním zastupitelstvím soudu předkládaných záznamů odposlechů prostoru či telefonů a výpisů z různých bank je jasné, že o tom, jak Turecko jako stát se svými státníky, porušují embargo uvalené na Irán, museli vědět dle všeho už za Obamy, ale neučinili vůbec nic. Je kuriózní, že v tě době, kdy Turecko "pomohlo" šíitskému Iránu překonat embargo a zajistilo prodej nafty a plynu a přesunulo zlato v hodnotě desítek miliard USD, současně bojovalo a podporovalo kdejaké islamistické zrůdy proti šíitskému Asadovi v Sýrii!

Jak se zdá, hra je dohrána! Už jen kvůli tomu, jak soudce klade důraz při každém tématu výslechu mladého Iránce, který hrál na megalomana, zda o těch zločinech věděl Erdogan......

A co přijde teď?

Už od té doby, co tento Megaloman začal vypovídat, prudce klesá hodnota turecké liry, turecká burza každý den zavírá se ztrátou, důvěra v turecké banky ve světě prudce klesal - klesat bude ještě dlouho a seznam dopadů je nekonečný!

Přijde ještě vysoký peněžitý trest pro turecké banky, v případě francouzské BNP to bylo víc než 8 miliard a to šlo o mnohem menší porušení embarga s Iránem! Budou dle všeho odsouzeni Erdoganovi nejbližší přátelé, bývalí ministři a Američané se budou snažit držet Erdogana na uzdě u soudu doloženými důkazy, až přijde červená karta pro Erdogana, protože ty žluté jsou už vyčerpané....

Červená karta dle všeho přijde, protože Erdogan a jeho media začala zveřejňovat, co všechno porušila samotná Amerika či evropské země a i tím si Erdogan o to sám koleduje ....

Díky tomu máme my občané alespoň možnost byť jen částečně u toho, co se odehrávalo a odehrává ve skutečnosti o tom bezpráví a zločinu v demokracii.

Autor: Yekta Uzunoglu | pondělí 4.12.2017 7:12 | karma článku: 13.23 | přečteno: 278x


Další články blogera

Yekta Uzunoglu

Rukojmí - 1 - Demokratická výměna kus za kus

Rukojmí - institut, který patrně začal existovat společně s lidskou civilizací. Ani božské, ale ani lidské zákony nedokázaly tento institut odstranit ze života naší jinak lidské společnosti.

12.3.2018 v 15:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 44 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Rukojmí - 2: Pragmatická demokracie a Kurdové jako rukojmí

Dne 18.09.2005 se měly konat v SRN federální volby. Schröder, jako kandidát do funkce kancléře v dalším období, se bál prohry a potřeboval hlasy Turků žijících v SRN majících dvojité občanství.

12.3.2018 v 8:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 12 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Rukojmí – 4 - Krajsky,Tigrid, Kohout a Charta 77...

Bylo to někdy v srpnu roku 1979, kdy jsem se po dlouhé konzultaci se svými přáteli z řad Charty 77 rozhodl ve správný čas, aniž bych byl zadržen, dostat do domu Prof. Jiřího Hájka v Zahradním Městě v Praze.

11.3.2018 v 18:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 28 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Rukojmí 3 - Případ turecký Renault

Psal se rok 1968, kdy se francouzský státní podnik Renault a turecká společnost OYAK patřící výlučně vojákům dohodli a založili společnost Renault Turecko a následně zahájili společnou výrobu osobních automobilů .

11.3.2018 v 14:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 24 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

K summitu Trump - Putin

Helsinské setkání prezidentů USA a RF má také svoji izraelskou dimenzi. Týká se Sýrie. Současné boje vládních vojsk a protirežimních sil v těsné blízkosti Izraele sledují jeho politické a vojenské špičky s mimořádnou pozorností.

16.7.2018 v 20:20 | Karma článku: 11.34 | Přečteno: 189 | Diskuse

Karel Trčálek

Řvoucí hysterikové v ulicích svrhnou Babišovu vládu jako na Ukrajině či na Slovensku!

Jsem pevně přesvědčen o tom, že řvoucí hysterikové v ulicích brzy svrhnou Babišovu vládu. Proto jsem taky napsal tento skvělý a fantastický článek, abych tomu, pokud možno, zabránil

16.7.2018 v 18:04 | Karma článku: 14.54 | Přečteno: 356 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Mlácení prázdné subsidiarity

V Bruselu se zvláštní pracovní skupina půl roku zamýšlela nad principem subsidiarity a nad tím, které oblasti by Unie mohla vyklidit a vrátit k rozhodování členským státům. Výsledek: nebyla nalezena ani jedna taková oblast.

16.7.2018 v 15:00 | Karma článku: 26.36 | Přečteno: 633 | Diskuse

Jiří Paroubek

Vaše věc byla opět první

Až dnes, a v malé míře i v sobotu, se čtenáři mainstreamových médiích dozvídají detaily (někdy vymyšlené) a inside informace (někdy přikrášlené) o jednání klubu ČSSD předcházejícímu hlasování o důvěře vládě v minulém týdnu.

16.7.2018 v 14:26 | Karma článku: 12.87 | Přečteno: 346 | Diskuse

Aleš Merta

"American idiot"

Americký prezident Trump, na posledním summitu NATO v Bruselu, opět Evropě ukázal, kde je její místo, tedy že má být nadále podřízena politice Spojených států kdykoli, když si to strýček Sam bude přát.

16.7.2018 v 13:22 | Karma článku: 32.20 | Přečteno: 2174 | Diskuse
Počet článků 320 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 708

yektauzunoglu.com 

https://www.facebook.com/MUDrYektaUzunoglu

https://twitter.com/YektaUzunoglu?

 

MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, * 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války).[zdroj?] Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. V roce 2006 obdržel cenu Františka Kriegla.Od roku 1996 německé občanství.

Najdete na iDNES.cz