Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 20. září 2021 Oleg

Demokracie jen pro vyvolené

2. 11. 2017 7:01:12
Evropa ani svým občanům neřekla, že ta demokracie, na které jsou postaveny její základy, je vlastně jen pro vyvolené....
Evropa vnímá sama sebe (Řecko patří k Evropě) jako kolébku demokracie a desítky let kritizovala druhé, co se podle evropských lídrů nedrželi principů demokracie, ale přesněji řečeno, Evropa kritizovala ty druhé, jen když se jí to hodilo....

Evropa ani svým občanům neřekla, že ta demokracie, na které jsou postaveny její základy, je vlastně jen pro vyvolené....

Nejzákladnějším instrumentem- a to ještě před volbami- je referendum, to jest všelidové hlasování, kde lid má právo rozhodovat o těch nejzásadnějších otázkách tykající se jeho života a budoucnosti, což ve Švýcarsku probíhá regulérně i v pro nás banálních záležitostech.

Tento nejzákladnější instrument demokracie nebyl úmyslně aplikován při rozdělení země, jako je Československo, jelikož hlas lidu by dirigentům rozdělení státu mohl zkazit jejich hru. Ale když mělo jít o přijetí dvou subjektů vzniklých při rozdělení Československa bez referenda do Evropské unie, tak bylo referendum aplikováno a dokonce vítáno a aby bylo přijato různými institucemi, financovali různá přes noc jako houby po dešti vzniklá sdružení ke skryté propagaci či reklamě pro toto referendum a to ve všech kandidátských zemích.

A když šlo o zemi jako je Kosovo, tam někde u Albánie, bylo referendum jako z čistého nebe alibisticky aplikováno a hned bleskově transatlantickou civilizaci akceptováno.

S požadavkem na referendum následovalo Skotsko, lidé ve Skotsku rozhodli, že zůstanou součástí Anglie a "demokratický svět" vzal jejich rozhodnutí jako samozřejmost, protože se tak stalo referendem.

Pak se ale přihlásil Krym, že chce o své budoucnosti rozhodovat referendem... Ano, ti neohrožení občané Krymu! Ale rozhodnutí o jejich svobodě bylo přímo odsouzeno a odsouzeno také zůstane!

Následoval BREXIT, kdy Angličané rozhodovali o závažné věci, zda zůstanou v EU či nikoliv. Pouze těsná většina řekla své NE Evropské unii a svět, především Evropa, okamžitě jejich rozhodnutí akceptoval. Kdo ví, jestli nějaká země EU tajně nepodporovala, aby Britové řekli svoje NE! V EU museli mít předem dobře spočítané, nejen kolik bank z Londýna i s prachami bude putovat do právě do jejich země....

V minulých týdnech chtěli ten samý instrument použít na rozhodování o své budoucnosti Kurdové a Katalánci...

Jedni na Středním východě, druzí na Iberském poloostrově, jedni ve státě, kde jsou obklíčeni totalitárními ideologiemi, ti druzí na poloostrově demokracie, kde ve 30. tých letech tisíce a tisíce statečných občanů z nejen z evropského kontinentu obětovali své životy v boji za demokracii a proti fašismu.

Ti druzí jsou již dokonce desítky let členem EU, NATO a všech institucí civilizovaného světa.

Ti první rozhodli referendem a 93 % občanů se vyslovilo, že žádá svou samostatnost. Ale naše civilizace dovolila, aby nejfanatičtější a nejbrutálnější účelově vytvořená šíitská milice Hashdi Shabi vedená osobou nacházející se dokonce na seznamu teroristů USA El Muhendis a ještě z Iránu, to jest pocházející ze sousední země a generálem islámských gardistů Gasemem Sulaymanem a to s použitím nejmodernější americké vojenské techniky včetně tanků Abrams, zaútočila na Kurdy v Iráckém Kurdistánu... Takový je trest za použití referenda, kde ve všech sousedních společnostech a státech je demokracie vnímána jako ďábel.

A ti druzí: na desítky z nich byla podána žaloba a jsou stíhaní tak, že ministerský předseda zvolený dalším demokratickým instrumentem, to jest volbami, raději utekl před represí do Bruselu, do centra EU, NATO, Evropského parlamentu a Evropské rady! Možná si naivně mysleli, že to bezpráví a pošlapávání demokratického práva Katalánců s příchodem Bruselu probudí aspoň soucit u těch, kteří jsou ze zákona odpovědni za dodržování panství demokratického práva, v tomto případě v EU!

Omyl! Možná dostanou tak leda povolení k přechodnému pobytu, ale práva se nedočkají.

Tak jako Kurdové, lidé na Krymu, tak ani Katalánci nejsou ještě vyvolení!

Toto je jeden z mnoha příběhů, jak celá evropská civilizace ztrácí své základní hodnoty a tím sama sebe.

Autor: Yekta Uzunoglu | čtvrtek 2.11.2017 7:01 | karma článku: 26.37 | přečteno: 812x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Lenka Andrýsová

Registr účtů zlevní práci úředníků a zkrátí formuláře a žádosti. Kdo ho prosadí v Česku?

Dánsko patří mezi špičky v oboru digitalizace veřejného sektoru a nabízí nám hodně inspirace. Jedním z prvních řešení, kterým Dánsko digitalizaci veřejného sektoru zahájilo, je registr účtů.

19.9.2021 v 20:16 | Karma článku: 5.52 | Přečteno: 152 | Diskuse

Ladislav Jílek

Vzpomínka předvolební

Stalo se to v době normalizace. Jeden kolega z práce měl příbuzného, který emigroval po roce 1948, pracoval v Porúří, měl německé občanství a přijel na návštěvu.

19.9.2021 v 12:24 | Karma článku: 17.41 | Přečteno: 349 | Diskuse

Vladimír Zeman

Předvolební kampaň ve stylu celého sněmovního období.

Nejdůležitější, to jest sněmovní volby, jsou před námi. A předvolební kampaň je zcela ve stylu souboje opozice versus koalice. Nic nového, žádný svěží nápad, nic co by docela nudnou politickou scénu oživilo.

19.9.2021 v 11:29 | Karma článku: 16.79 | Přečteno: 231 | Diskuse

Karel Stýblo

Povídání na neděli.

Tak – ňák mám neodbytný pocit, že rozum se vytrácí jako pára nad hrncem. Laskavý čtenáři, prosím, nezlob se. Dříve jsem rád komunikoval naživo a tvrdil jsem, že i diskuze v hospodě je obohacující.

19.9.2021 v 10:39 | Karma článku: 10.18 | Přečteno: 150 | Diskuse

Vladislav Svoboda

Edvard Beneš a odboj

22. října 1938 E. Beneš odlétá do Velké Británie, kde ho vítá velvyslanc Jan Masaryk, který ironicky poznamenává, že na příkaz nového ministra zahraničí Františka Chvalkovského musel na vyslanectví odstranit portréty presidentů.

19.9.2021 v 10:24 | Karma článku: 11.03 | Přečteno: 241 | Diskuse
Počet článků 320 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 725

yektauzunoglu.com 

https://www.facebook.com/MUDrYektaUzunoglu

https://twitter.com/YektaUzunoglu?

 

MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, * 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války).[zdroj?] Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. V roce 2006 obdržel cenu Františka Kriegla.Od roku 1996 německé občanství.

Najdete na iDNES.cz