Vůle kurdského národa!

25. 09. 2017 12:03:57
Když člověk, spolek, společnost či národ má vůli, tak prorazí všechno zlo, tak je to psáno v božských, ale také lidských zákonech

Když člověk, spolek, společnost či národ má vůli, tak prorazí všechno zlo, tak je to psáno v božských, ale také lidských zákonech
Říká se, že politika a politici mají krátkou paměť. Ještě před pár týdny přední politici civilizovaného světa básnili o statečnosti Kurdů v boji proti ISIS - zrůdám a kdejaký slavný politik se snažil vytěžit pro sebe před svými voliči politické body a vyslovoval slovo Pešmerge, kurdsky k smrti čelem....


Dokonce dnešní ministr zahraničí Velké Británie jel až na frontu a nechal se vyfotit s kurdskými Pešmerge a bral to jako investici do blížících se voleb.


Světové agentury básnili o statečnosti Kurdů a kdejaký státník spěchal do Kurdistánu, aby se stál po boku s kurdským prezidentem Masúdem Barzanim a nebo s nějakým náčelníkem kurdských Pešmerge.

Jednoho dne se Kurdové rozhodli skončit 100 let trvající otroctví, masakrů, diskriminace, genocidy aspoň v jedné části své vlasti, to jest v Iráku a to s tím nejdemokratičtějším instrumentem, referendem a bylo to....

Byl konec s naparováním se po boku kurdského prezidenta Masúda Barzáního, s okázalým prokazováním vlastní „statečnosti“ po boku kurdských náčelníků Pešmerge, s fotografováním se v rozvalinách válkou zničených kurdských měst, s okázalým roněním slz nad zavražděnými kurdskými dětmi...

V očích civilizovaného světa, který o nich básnil o Kurdech jako o ochráncích lidských hodnot a dokonce ochráncích civilizace před ISIS zrůdami, se Kurdové najednou se stali neposlušnými, drzými, tvrdohlavými, a bůh ví co ještě...

Proč? Protože chtějí konečně svobodu!
Všechny dveře se před Kurdy zavíraly, už nikdo nechtěl ani navštívit kurdského prezidenta, ale ani Pešmerge a když už se tam někdo z civilizovaného světa objevil, učinil to, aby Kurdům vynadal nebo vyhrožoval, poučil je o tom, že tohle se nedělá, že je přece brzo na to, aby chtěli svobodu, že ještě čas na svobodu nepřišel!

Nějaký prezident z Paříže nebo nějaký ministr z Washingtonu, sahal po telefonu jen proto, aby opět nadával Kurdům a vyzval je k poslušnosti.

A tzv. necivilizovaný svět? Ti začali přímo z půdy OSN (Erdogan či Irán) přímo vyhrožovat Kurdům a klidně před politiky těch civilizovaných a dokonce společně s některými vydali prohlášení o opovážlivosti Kurdů chtít referendum a nařizovali Kurdům, aby s tou drzou myšlenkou referenda okamžitě skoncovali.

Turecká armáda se zbraněmi z NATO začala na hranicích Iráckého Kurdistánu manévrovat! Manévry trvají už týden a hned tak ani neskončí. Ale nikomu ani nenapadne jim říct: stop drahý partnere, jsme demokratická instituce hájící demokracii a ty nemůžeš s našimi zbraněmi vyhrožovat národu, který v sousedním státě chce o své budoucnosti rozhodovat referendem, to jest demokraticky, nemáš právo zasahovat do záležitostí jiného státu! Nikdo se nepozastavil nad tím, že turecký Parlament dokonce obnovil turecké armádě mandát vojensky zasáhnout na území cizího státu – sousedního Iráku!

Sunitský turecký Sultán Erdogan se spojil se svým tradičním islámským šíitským nepřítelem Iránem a Bagdádem ke společnému tažení proti těm k demokracii se uchylujících Kurdům! Erdogan uzavřel vojenské společenství se svým odvěkým nepřítelem Iránem a Iránské šíitské milice začaly rychle konat... Irán dokonce převzal kontrolu na hraničními přechody do Iráckého Kurdistánu a uzavřel svůj vzdušný prostor, tolik se obává referenda Kurdů! Turecko neprodyšně zavřelo svoje hranice, aby Kurdové zůstali odříznuti. A vláda v Bagdádu? Ta ukázala svoji pravou tvář! Kromě jiného ihned vyzvala všechny státy, aby uzavíraly kontrakty na kurdskou ropu jen s Bagdádem, nikoliv s kurdskou vládou nebo s prezidentem Barzáním! Za snahou udržet Kurdy v područí je stejná chamtivost jako před 100 lety!

No a? Kurdové opět zůstali sami a odkázáni jen a jen sami na sebe, sice na svém ostrově v kurdských horách, obklíčeni ze všech stran barbary, ale právě na ty barbary se svět v klidu dívá a čeká, jak brzy začnou masakrovat ty, kteří za ně bojovali proti ISIS zrůdám.

Všichni si snad mysleli, že se Kurdové po...

Kdejaké rozvědky, ať turecké či íránské či irácké a bůh ví čí ještě, se snažili ještě k tomu vnějšími nátlaku zkusit vnitřně štvát Kurdy proti sobě někdy penězi, někdy nátlakem....

Místo, aby podali pomocnou ruku k bezpečnému průběhu svobodného vyjádření lidu o své budoucností, posílají svoje rozvědky často skrývající se za novinářské legitimace a ještě nejlépe ženy, na náklady srdečných kurdských hostitelů, aby zaznamenali "co to tam ti blázniví Kurdové dělají". Statečný národ, který bojoval za záchranu civilizace opět vidí pravou tvář světa! Ano, to je ta pokrytecká tvář „demokratického“ světa, která se nastavuje Kurdům, zapomínajíce na jejich děti, které umíraly v boji za záchranu světové demokracie!

Kde jsou ti humanisté civilizovaného světa, kteří hlasitě bojují a demonstrují za práva Tibetu, Barmy, za práva gejů či lesbiček či transvestitů, kde jsou dnes?

Jak to, že nepořádají své okázalé demonstrace a pochody, jak to, že nemávají kurdskými vlajkami ve světových metropolích za práva víc než čtyřicetimilionového národa? Za jeho právo na určení vlastní budoucnosti, za jeho právo na vlastní domov, na vlastní zemi, na vlastní jazyk, kterým by se kurdské děti konečně směly vyučovat ve školách všude na světě? Jak to, že ti světoví humanisté stejným způsobem nebojují za budoucnost Kurdů? Kde jsou zalezlí ti všichni světoví aktivisté?

Ale Kurdové řekli svoje NE!
I kdyby se proti nám postavil celý svět, což se také postavil, my o své budoucnosti rozhodovat budeme! A k rozhodování použijeme demokratické prostředky v zemi, kde slovo demokracie působí na okolní státy, jako když se čert přiblíží ke kříži!

Dnes kurdsky národ se svou nezlomenou vůli stojí nejen proti těm místním barbarům z ISIS, ale i proti všem sousedícím panovníkům a jejich přátelům, i proti "civilizovanému světu"!

Nic víc než s vůlí!
Stovky tisíc Kurdů z celého světa opustili svou práci a vše, co s ní souvisí a někdy za své poslední dolary přicestovali do Kurdistánu, aby organizačně pomohli svým bratrům v Iráku!

OSN neposlala svoje lidi, aby pozorovali a dohlíželi na regulérnost referenda, ale advokáti ze 16 advokátních komor ze 16 kurdských měst přicestovali přes bariéry Turecka a jsou tam v Kurdistánu, aby sami pomohli svému národu! Kurdští lékaři z celého světa od Austrálie, až po USA opustili vše, včetně své práce a přicestovali, aby mohli poskytnout první pomoc v davu lidí, kteří se hrnou k urnám a rozhodují o své svobodě, aby pomohli svému národu, který nikdy o sobě nesměl svobodně rozhodovat!

Národ, který by neměl znát demokratické instrumenty, organizuje pod vyhrůžkami ze všech stran a s holýma rukama snad nejtransparentnější referendum, co svět někdy a někde viděl.

Když člověk, spolek, společnost či národ má vůli, tak prorazí všechno zlo, tak je to psáno v božských, ale také lidských zákonech!

Vůle kurdského národa by se měla stát vzorem, příkladem i pro ostatní národy v boji proti zlu, bezpráví, nespravedlnosti nejen tam v Kurdistánu, ale všude kde vládne zlo, bezpráví a nespravedlnost!

Den 25. září 2017 by se měl zapsat do našich pamětí jako den, kdy dobro zvítězí nad všemocným zlem !

Autor: Yekta Uzunoglu | pondělí 25.9.2017 12:03 | karma článku: 21.63 | přečteno: 357x

Další články blogera

Yekta Uzunoglu

Rukojmí - 1 - Demokratická výměna kus za kus

Rukojmí - institut, který patrně začal existovat společně s lidskou civilizací. Ani božské, ale ani lidské zákony nedokázaly tento institut odstranit ze života naší jinak lidské společnosti.

12.3.2018 v 15:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 76 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Rukojmí - 2: Pragmatická demokracie a Kurdové jako rukojmí

Dne 18.09.2005 se měly konat v SRN federální volby. Schröder, jako kandidát do funkce kancléře v dalším období, se bál prohry a potřeboval hlasy Turků žijících v SRN majících dvojité občanství.

12.3.2018 v 8:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 17 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Rukojmí – 4 - Krajsky,Tigrid, Kohout a Charta 77...

Bylo to někdy v srpnu roku 1979, kdy jsem se po dlouhé konzultaci se svými přáteli z řad Charty 77 rozhodl ve správný čas, aniž bych byl zadržen, dostat do domu Prof. Jiřího Hájka v Zahradním Městě v Praze.

11.3.2018 v 18:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 38 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Rukojmí 3 - Případ turecký Renault

Psal se rok 1968, kdy se francouzský státní podnik Renault a turecká společnost OYAK patřící výlučně vojákům dohodli a založili společnost Renault Turecko a následně zahájili společnou výrobu osobních automobilů .

11.3.2018 v 14:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Kateřina Lhotská

Bude Trikolóra štikou, nebo štěkem?

Před nedávnem představil pan Václav Klaus mladší nově vznikající politické hnutí „Trikolóra". Zatím toho o něm moc nevíme, ale zamysleme se alespoň na základě toho mála nad jeho šancemi stát se štikou našeho politického rybníčku.

20.6.2019 v 9:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jiri Machotka

Saldo občan – stát

... aneb jedna možnost k čemu by mohlo být dobré EET pro daňové poplatníky, pokud by byla vůle k tomu, aby to pro ně byla služba

20.6.2019 v 8:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Karel Januška

Abeceda právního státu

Doporučení, aby Milion chvilek se pokusilo založit politickou stranu, s cílem učinit republiku právním státem.

20.6.2019 v 7:45 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 79 | Diskuse

Zuzana Taucová

Dvojí metr na rodiče aneb proč jejich dítě dostane, tvoje ne

Dne 20.6. bude PSP jednat o navýšení rodičáku. Původně měli dostat přidáno všichni, co na to MAJÍ NÁROK - rodiče pečující o děti do 4 let. Pak ale nějaký vykuk řekl, že není cash, pak kývl až na to, že se vybodne na 70 tisíc dětí.

20.6.2019 v 0:16 | Karma článku: 8.04 | Přečteno: 419 | Diskuse

František Novotný

Opozice se obává svržení vlády a jen předstírá...???

Tu a tam si poslechnu rádio. Nebopřečtuzprávy.Nejsem si jist jestli to není hřích. Opozice se prý obává svržení vlády a jen předstírá.

19.6.2019 v 23:40 | Karma článku: 12.82 | Přečteno: 330 | Diskuse
Počet článků 320 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 715

yektauzunoglu.com 

https://www.facebook.com/MUDrYektaUzunoglu

https://twitter.com/YektaUzunoglu?

 

MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, * 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války).[zdroj?] Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. V roce 2006 obdržel cenu Františka Kriegla.Od roku 1996 německé občanství.

Najdete na iDNES.cz