Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Žízeň po krveprolití

5. 09. 2017 7:09:03
V lidských dějinách je zvláštní, kolik panovníků, vůdců, šáhů, sultánů, chánů, kolik faraonů či prezidentů nosilo v sobě žízeň po krveprolití.
Asi je jich mnohonásobně víc, než těch, kteří žíznili po klidu, míru, po vědě či umění, po lidskosti.

Po pádu komunismu, to jest po upálení největšího ďábla, západní civilizace měla snad jedinečnou příležitost v dějinách lidstva konečně nastolit na naší planetě mír a klid zajištěných demokratickým systémem. Ano, to byla jedinečná příležitost v zájmu lidstva, v zájmu lidské civilizace, příležitost pro dnešek a pro budoucnost....

Tuto šanci promarnili jen díky lidově řečeno nenažranosti a chamtivosti Das Kapitálu.

Tato chamtivost, krátkozrakost, tupost a nezodpovědnost, porodily nové sultány, krále, prezidenty, panovníky, jako se nám v poslední době prezentují v osobě Sultána Erdogana. Erdogana nelze jinak vnímat, než jako Frankensteina tohoto nenažraného a nekontrolovatelného, neregulovatelného systému či soustavy Kapitálu.

Novodobý Frankenstein světového kapitálu Erdogan předvedl za poslední léta snad všechny způsoby útrap těch milionů a milionů nejslabších. Nyní se staví i proti svému stvořiteli, nadává mu, ohrožuje ho, vyhrožuje, vydírá a ty, kteří jsou slabí, nechá zabít, nechá zdevastovat jejich domovy jak ve své vlastní zemi, tak i mimo "hranice" své země. Svět k tomu nejenže mlčí, ale ten kapitál, který řídí, nutí i osočované politiky v jejich zemích k poslušnosti a bohužel i k pokoře.

Není den, kdy bychom neslyšeli o nějaké nové akci krveprolití Frankensteina transatlantické civilizace, není den, abychom se nedozvěděli, co všechno se chystá za krveprolití, za útrapy, za masakr dalších a dalších mas lidí, ano lidí, to jest množin člověka, to jest množin lidských bytostí!

Nestačíme všechny zrůdnosti tohoto nového Frankensteina transatlantické civilizace ani zaznamenat, natož o tom všem psát, to už vůbec ne. Informace o zrůdnostech toho novodobého Frankensteina jsou díky profesionální dokonalosti medií a jeho stvořitelů sofistikovaně zamlčované a v nouzi bagatelizované.

"Co zas provedl novodobý sultán, kterého na trůn nasadila naše civilizace?"

Kurdové se poprvé ve svých dějinách rozhodli aspoň v jedné části své mezi čtyři státy rozdělené země, demokraticky dle ústavy OSN (která pro Kurdy neplatí) referendem, to jest s hlasy v Iráckém Kurdistánu žijících Kurdů, rozhodovat o své budoucnosti, to jest o své samostatnosti.

Jsou to titíž Kurdové, o kterých ještě donedávna, tj., než se rozhodli o své budoucnosti rozhodnout demokratický instrumentem, to jest referendem, mluvili všichni prezidenti, premiéři, ministři, poslanci či generálové naší civilizace jako o skutečném a statečném národě bojujícím proti ISIS zrůdám za "naše společné lidské hodnoty".

Od okamžiku sdělení svých záměrů o rozhodování o své budoucnosti se Kurdové v Iráku se stali terčem vyhrůžek jak ze strany Iránu, tak ale i ze strany Turecka.

Jak je obecně známo, v nedávných dějinách se nejen tyto státy, a tehdy i Saddámův či Asadův režim, to jest čtyři státy, všemožně snažily Kurdy postavit proti sobě a dost často byli úspěšní. Vlastně až do roku 2003, kdy díky americké invazi do Iráku aspoň Iráčtí Kurdové mohli o své existenci, a o všem co k tomu patří, v Iráku rozhodovat sami a přes noc přestalo bratrovražedné nepřátelství mezi Kurdy.

V minulých dnech jsme se náhodou dozvěděli - jinou možnost informovanosti nám média stvořitelů Frankensteina nedávají - že Turci poslali do Iráckého Kurdistánu šéfa protiteroristického oddělení turecké tajné služby a s ním skupinu nejschopnějších zabijáků této tajné služby a poslali je přes kurdské území v Iráku.

Účel měla skupina zabijáků přesně definovaný – měla provést atentáty na přední činitele té nejradikálnější kurdské strany, to jest PKK, kteří se ukrývají někde v horách v Iráckém Kurdistánu.

Jak radikální je PKK a jak nekonvenčně a často kontraverzními prostředky bojuje PKK, je nám známo. Ale to neopravňuje zemi člena NATO, aby poslala ilegálně své zabijácké komando do cizího státu za účelem masové vraždy! Kurdské bezpečnostní síly v Iráku tuto speciální zabijáckou jednotku turecké tajné služby zaregistrovali v době, kdy ještě nevěděli a neznali jejich záměry, ale nevěděli ani to, že většina z nich jsou ozbrojení hrdlořezi. Odkud a kdo jim obstaral zbraně na území Iráckého Kurdistánu, se můžeme jen dohadovat...

Když se o tom dověděli Kurdové v Iráku, tak to nějak bratrsky sdělili PKK a bojovníci PKK v horách v severním Iráku, to jest v Iráckém Kurdistánu, kde se nacházeli, tu zabijáckou bandu s jejich zbraněmi na atentáty zapakovali a odnesli je hluboko do hor, kam se nikdo nedostane. Ještě nevíme, co všechno se PKK od šéfa protiteroristického oddělení turecké tajné služby a jeho bandy mezitím dověděli o plánech Erdogana nejen proti Kurdům, ale i o jejich vazbách v Evropě, včetně Česka. Všechny politické strany Iráckého Kurdistánu jsou v urputném politickém boji s PKK, ano v politickém boji, ale už dlouho ne ve vojenském konfliktu!

A o co šlo? Dle dobře informovaných a erudovaných osob přímo z regiónu, tato skupina hrdlořezů přímo se svým šéfem přijela do Iráckého Kurdistánu, aby pozabíjela vůdce PKK a pak tiše zmizela. Museli chtít zmizet nenápadně, protože znají povahu a "horkokrevnost" bojovníků a sympatizantu PKK. Vědí, že by byli dezorientováni a hned by zaútočili na irácké kurdské síly, na vládu a útočili by ozbrojeně a dost možná i sebevražedně, prostě se vším, co PKK disponuje. Zaútočili by proto, že se Erdoganovi hrdlořezové dostali do úkrytu vůdců PKK v Kurdských horách v Iráku přes autonomní oblast iráckých Kurdů a proto by si v PKK mysleli, že je tam úmyslně pustily kurdské ozbrojené sily v Iráckém Kurdistánu a opět začalo by bratrovražedné krveprolití mezi Kurdy a tím by se pohřbilo nejen referendum...

Poté, co tuto skupinu hrdlořezů i s jejich šéfy PKK odvezla do hor, turecká vláda na hodinu zavřela po 17 letech zastoupení politické kurdské strany bývalého prezidenta Iráku Jalala Talabaniho a všechny zastupitele vyhostila z Turecka.

V minulosti mocní utlačovatelé Kurdů podobné praktiky mezi Kurdy dost často praktikovali a dařilo se jim postavit Kurdy proti sobě. Vyhecovali jednou politickou kurdskou stranu proti druhé a často a ozbrojeně. Ale teď jsou už ty doby na štěstí dávno nenávratně pryč. Kurdské politické strany se hned po získání své místní samostatnosti v Iráku zapřísahali, že nikdy už nikomu nedovolí, aby vyprovokoval mezi Kurdy bratrovražedné střety....

A svět opět mlčí. Ani Bagdádská centrální vláda, která je šíitská, sunitskému Erdoganovi a jeho vládě nezaslala ani protest, že Turecko poslalo ilegálně na irácké území své vražedné komando včetně zbraní, ale ani jiná síla se nezvala. A média? Ta mlčí jako vždy, přece to je jejich Frankenstein, že?

Nebýt obezřetnosti Kurdů, málem, ano málem došlo opět ke krveprolití mezi Kurdy, ke krveprolití mezi bratry. A to vše jen proto, aby ti krvežízniví ukojili na pár chvil své perverzní já a znemožnili základní práva Kurdů na hlasování o své budoucnosti a to tím nejdemokratičtějším instrumentem jaký existuje, to jest referendem.

Autor: Yekta Uzunoglu | úterý 5.9.2017 7:09 | karma článku: 10.60 | přečteno: 295x

Další články blogera

Yekta Uzunoglu

Klepetá

Drahý kurdský maliar Nuh Ateş opísal svojim perom klepetá, ktoré český sudca Jiří Wažik považoval za vhodné pre moje ruky ....

14.11.2017 v 7:59 | Karma článku: 8.89 | Přečteno: 152 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Ad blog pana Stejskala aneb K odchodu Barzáního

Kolega bloger pan Lubomír Stejskal dne 2.11.2017 reagoval na můj příspěvek k odchodu Barzaniho z funkce prezidenta iráckého Kurdistánu.

13.11.2017 v 7:10 | Karma článku: 10.61 | Přečteno: 164 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Klepeta

Drahý kurdský malíř Nuh Ateş popsal se svým perem klepeta, která český soudce Jiří Wažik považoval vhodné pro moje ruce....

11.11.2017 v 7:35 | Karma článku: 13.04 | Přečteno: 227 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Yankee go home !

V 60. a 70. rokoch to bol najhlasnejší slogan vo svete, od Vietnamu až po latinskú Ameriku ho mládež z celého sveta kričala a poriadne hlasno.

10.11.2017 v 13:55 | Karma článku: 9.03 | Přečteno: 171 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Premiér cestovatel

Stabilita Libanonu je důležitá pro celkovou stabilitu regionu. Ta je obecně křehká – stačí málo a oheň je „na střeše“.

22.11.2017 v 0:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 32 | Diskuse

Jan Ziegler

Provládní ruský web lže, vraždy Čechů vydává za osvobození

Jestliže by nějaké německé noviny napsaly, že 15. března 1939 nás Němci osvobodili a zachránili před bolševismem, tak by z toho byl právem skandál. Rusové se ovšem dopustili srovnatelné urážky českého národa.

21.11.2017 v 20:58 | Karma článku: 22.65 | Přečteno: 386 | Diskuse

Dalibor Bartoš

Nutit někoho k vlastenectví

Tak tuto frázi použil dnes jistý Libor Dvořák, samozvaný expert na Rusko. Řekl - citace nebude přesná ale je možné si ji poslechnout na ČT24 - že, v Rusku se množí požadavky na zákony, které budou nutit lidi k vlastenectví, a že

21.11.2017 v 20:11 | Karma článku: 18.97 | Přečteno: 391 | Diskuse

David Vlk

Rusové jsou prostě pořád Rusáci

Imperialistický stát růžolících drbanů, který si vždy z Evropy utrhl co chtěl, požvýkal to, rozkradl, rozebral na součástky, vycucal nerostné suroviny a technologie a vládl tam za pomocí argumentů s tankovými pásy.

21.11.2017 v 19:01 | Karma článku: 33.83 | Přečteno: 1215 | Diskuse

Jan Dvořák

Policie se s vydávačkou tumlovala, ale teď bude na čekačce

Policie si s žádostí o vydání zločinných poslanců Babiše a Faltýnka pospíšila. Už ve sněmovně žádost o vydání je. Nenaplnil se optimistický scénář, že policie bude vyčkávat na nového ministra, a pak že se uvidí, spíš neuvidí.

21.11.2017 v 16:10 | Karma článku: 25.22 | Přečteno: 999 | Diskuse
Počet článků 282 Celková karma 15.66 Průměrná čtenost 743

yektauzunoglu.com 

https://www.facebook.com/MUDrYektaUzunoglu

https://twitter.com/YektaUzunoglu?

 

MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, * 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války).[zdroj?] Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. V roce 2006 obdržel cenu Františka Kriegla.Od roku 1996 německé občanství.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.