Úterý 1. prosince 2020, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 1. prosince 2020 Iva

Arménská genocida a Kurdové

2. 09. 2017 7:22:30
My Kurdové jsme s Armény a Židy byli a stále jsme bratři, sousedé, mučednici svobodného, tolerantního myšlení v oceánu barbarských řádů
Kurdové, národ nejméně 40 milionů lidí. Větší část Kurdů žije v členské zemi NATO, v Turecku, kde nesměli ani mluvit svým jazykem a jejich hudba, ano, i ta kurdská hudba, ta lidská duševní tvorba, byla zakázána a pronásledována. Kurdové jsou národ, který o svoji holou existenci bojuje ve čtyřech zemích už víc než 100 let! V těch nejmocnějších zemích regionu nesměli mít Kurdové ani svůj jazyk a zkoumat své dějiny nebo pečovat o svoje duševní bohatství bylo nepředstavitelné, že aby se ještě mohli vědecky zabývat tím, jak a zda byli Kurdové použiti v jednom období dějin Středního východu proti svému příbuzenskému národu a sousedovi, se kterými bratrsky žili tisíce let vedle sebe ve stejných vesnicích, na horách či v nížinách.

V českém prostředí se stále snažím ozřejmit Čechům Kurdy a jejich boj, jejich bohatství, jejich život a historii, obeznámit obyvatele svého druhého domova se vším, co se týká Kurdů prostřednictvím svých článků. Pak se z ničeho nic ozve nějaký "intelektuál" či chytrákhybridní „Švejkovsko - kapitalistické "subkultury a hází kde jaké "svinstvo" na Kurdy! Snaží se špinit Kurdy, bezbranný národ, kteří se s holýma rukama snaží zachránit před ISIS zrůdami naše společné lidské hodnoty!

Mezi různými "komentáři" i na internetovém portálu Nová Republika jsem našel komentář, že údajně to byli právě Kurdové, kteří společně s Turky provedli genocidu Arménů, a sice jako příslušnici Hamidových Kavalierů. Jako vždy aniž by byl k tomu tvrzení uveden jakýkoliv historický podklad.

Kurdové jako desítky dalších národů (Osmanů, Turků, Arabů, Arménů, Židů, Řeků, Asyřanů, Bulharů, Rumunů atd.) byli občany Osmanské říše, tak jako Češi a Slováci či ostatní národy byli začleněni do Rakousko - Uherské říše.

Jednoho dne vydal osmanský sultán a chalífa v jedné osobě Sultán Abdul Hamid II.(1891) příkaz k vytvoření speciálního útvaru Kavalierů, který měl přímo podléhat jemu a měl se jmenovat po něm, to jest Hamidova Kavaliera. Nařídil, aby do té jeho Kavaliery byli zařazeni příslušnici tureckých kmenů (Osmanové nejsou a nikdy nebyli Turci), turkmenské kmeny (Turek není Turkmen!), kmeny Yörüků (příbuzní Turkmenů, pochází tak jako Turci, Turkmeni ze Střední Asie) , arabské kmeny a kurdské kmeny.

Proč Sultán Abudl Hamid chtěl vytvořit tak speciální jednotku z těchto národů či kmenů a velet jí sám osobně?

Dle mého posouzení nejerudovanější sovětský historik Lazarev (kterého jsem měl to štěstí poznat osobně) v této otázce k důvodům vytvoření Kavaliery uvádí ve své knize "Barba za Kurdistán" na straně 151:“ S přijetím Kurdů do Hamidovy Kavaliery chtěl Sultán s pomoci Kurdů (obyvatelů regionu) vytvářet na ruské hranici silnou zeď, na iránské hranici útočnou jednotku a naučit Kurdy bojovat s pomocí vojenských škol připravujících je ke službě řadové armádě. V případě Hamidových Kavalierů byli vycvičeni k pokoře a poslušnosti a měl je v úmyslu použít i proti obrozenému hnutí Arménů! To jsou hlavní důvody přijímání Kurdů do Hamidových Kavalierů!"

A tak tisíce dětí kurdských rodových vůdců byli na pokyn sultána odtrženi od svých rodin a posláni do Istanbulu do vojenských škol, tak jako křesťanské děti z Evropy. Osmanská říše z evropských děti stovky let vytvářela tu nejbrutálnější armádu, to jest armádu Janičárů, to jest armádu poturčenců!

Co asi jako občané Osmanské říše mohli dělat rodiče těchto kurdských dětí, než poslouchat pokyn či rozkaz sultána!

Copak se mohli Češi bránit, když císař vydal pokyn, že Češi mají jít bojovat do armády! Ano, mohli dělat leda totéž stejně jako Švejk u piva, udělat z toho třeba grotesku, ale na vojnu i tak jít museli.

Tato skutečnost je nám Kurdům vyčítána! Je nám vyčítána skutečnost, že nám byly naše děti násilím vyrvány z našich domovů a vyškoleni v sultánských vojenských školách někde v Istanbulu a poslány zpátky jako jedna část Hamidovy Kavaliery.

Tato Kavaliera Hamida byla po jeho sesazení tureckými vojáky v roce 1909 zrušena, a jak je známo, vlastní genocida Arménů byla provedena v letech 1915-1918! To znamená, genocida Arménů se udála dávno po té, co tato Hamidova Kavaliera neexistovala, a nesmělo se vyslovit ani jméno Hamida, kterého poslali do Selanouki do vyhnanství!

Určitě v té fázi, kdy ještě tato Kavaliera existovala, došlo k vraždění Arménů, i když vlastní genocida začala 5 let po jejich rozpuštění. Určitě tam u některých akcí byli jako vojáci říše i Kudrové, ale obvinit z toho celý kurdský národ?

Nevím, zda člověk může mít z nějakých atributů války radost, ale jestli ano, tak to je ta skutečnost, že mnoho z kurdských dětí vyrvaných z Kurdistánu do Istanbulu, do vojenských škol Hamidových Kavalierů, se následně staví do čela kurdského obrození a již v roce 1919, to jest rok po I. světové válce, organizovali povstání pro svobodný Kurdistán! Toto povstání bylo po třech letech potlačeno s pomocí Angličanů a skončilo masakrem Kurdů v oblasti Kocgiri, ale o dva roky později, to jest v roce 1925, se o totéž pokoušeli v jiné části Kurdistánu, to jest v mém rodném městě Diyarbakır, ale i tato snaha Kurdů o svobodném Kurdistánu skončilo masakrem Kurdů v tomto regionu.

A když už jsem u té genocidy, nikdo z těch chytrých či vychytralých kritiků – útočících na bezbranné Kurdy, nepíše ve světě psaného, kolik Arménů bylo zachráněno jen a jen díky Kurdům! Nepíše, že třeba dodnes v kurdském hlavním městě syrských Kurdů Qamushlu tyto dva národy žijí vedle sebe jako bratři, že právě jeden z těch Arménů zachráněných Kurdy, je významnou postavou kurdské hudby Aram Tigran, jehož pozůstatky nedovolil turecký stát pohřbít v jeho i mém rodném městě a byl KURDY pohřben v Belgii! Jeho arménské jméno ARAM dal svému synovi kurdský skladatel kurdské hymny Pražák Qader Dilan svému stále v Česku žijícímu synovi Aram Dilanovi (viz FB)! Nejvýznamnější kurdský skladatel dává v Praze svému napůl (druhá polovina genů je česká) kurdskému dítěti arménské jméno!

My Kurdové jsme s Armény byli a stále jsme bratři, sousedé, mučednici svobodného, tolerantního myšlení v oceánu barbarských řádů!

Autor: Yekta Uzunoglu | sobota 2.9.2017 7:22 | karma článku: 23.00 | přečteno: 952x

Další články blogera

Yekta Uzunoglu

Rukojmí - 1 - Demokratická výměna kus za kus

Rukojmí - institut, který patrně začal existovat společně s lidskou civilizací. Ani božské, ale ani lidské zákony nedokázaly tento institut odstranit ze života naší jinak lidské společnosti.

12.3.2018 v 15:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 112 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Rukojmí - 2: Pragmatická demokracie a Kurdové jako rukojmí

Dne 18.09.2005 se měly konat v SRN federální volby. Schröder, jako kandidát do funkce kancléře v dalším období, se bál prohry a potřeboval hlasy Turků žijících v SRN majících dvojité občanství.

12.3.2018 v 8:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Rukojmí – 4 - Krajsky,Tigrid, Kohout a Charta 77...

Bylo to někdy v srpnu roku 1979, kdy jsem se po dlouhé konzultaci se svými přáteli z řad Charty 77 rozhodl ve správný čas, aniž bych byl zadržen, dostat do domu Prof. Jiřího Hájka v Zahradním Městě v Praze.

11.3.2018 v 18:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 62 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Rukojmí 3 - Případ turecký Renault

Psal se rok 1968, kdy se francouzský státní podnik Renault a turecká společnost OYAK patřící výlučně vojákům dohodli a založili společnost Renault Turecko a následně zahájili společnou výrobu osobních automobilů .

11.3.2018 v 14:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 76 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Bohumír Šimek

Konec svobody slova v Česku?

Rád se dívám na satirický pořad „168“ na veřejnoprávní ČT1 každou neděli. Pořad „168“ byl inzerován několik dní předem, byl v Programu ČT, ale nevysílal se ani v neděli, ani v pondělí! Proč?

30.11.2020 v 18:09 | Karma článku: 16.25 | Přečteno: 664 | Diskuse

Jan Dvořák

Prezidentův rozkaz BISu: Okamžitě seznam ruských špiónů! Schválně, jestli tam budu

Mimořádnou pozornost u bezpečnostní komunity stejně jako u politické opozice vzbudil prezidentův požadavek na šéfa BIS, aby mu dodal seznam ruské zpravodajské pavučiny na našem území včetně špiónů a jejich českých agentů.

30.11.2020 v 15:13 | Karma článku: 16.19 | Přečteno: 419 | Diskuse

Jan Ziegler

Zeman není českým prezidentem, ale Putinovým poskokem a agentem Kremlu

Jinak to není možné. V slušné zemi není normální, aby prezident sbíral kompromitující materiály na šéfa tajné služby a ještě od člověka podezřelého s donášením ruským vyzvědačům.

30.11.2020 v 13:26 | Karma článku: 34.49 | Přečteno: 1115 | Diskuse

Libor Malý

Pedofilie a satanismus mez elitami ,,Pizzagate“

Ještě nedávno veškerá média označovala kauzu o pedofilii a satanismu ,,Pizzagate“ za hoax a dezinformaci, ale skutečnou realitu o této kauze v USA odvysílala i mainstreamová televize PRIMA.(viz zdroj)

30.11.2020 v 13:13 | Karma článku: 22.93 | Přečteno: 745 | Diskuse

Vojtěch Bednář

Každé opatření musí mít svá data

Jednou z absolutně základních zásad při řízení a prosazování opatření jakéhokoli druhu je, že pokud chci, aby mě lidé poslouchali a respektovali, musím v nich vyvolat dojem, že mé rozhodnutí je fundované a věcně správně.

30.11.2020 v 9:04 | Karma článku: 14.33 | Přečteno: 374 | Diskuse
Počet článků 320 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 722

yektauzunoglu.com 

https://www.facebook.com/MUDrYektaUzunoglu

https://twitter.com/YektaUzunoglu?

 

MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, * 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války).[zdroj?] Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. V roce 2006 obdržel cenu Františka Kriegla.Od roku 1996 německé občanství.

Najdete na iDNES.cz