Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Americký vítr III.

30. 05. 2017 8:35:17
Patrné už je konec i vyděračství s uprchlíky ze strany Turecka vůči Evropě. Lodě NATO by totiž museli hlídat nejen řecké pobřeží, aspoň doufejme.
S Donaldem Trumpem dorazil konečně americký vítr i do Evropy, i když jeho cesta nevedla přímo z druhé strany Atlantiku, ale přes Střední východ, to jest přes oblasti, které ještě nejméně do konce první poloviny našeho století budou mít pro náš svět význam jako jedna za mála vydatných fosilních zdrojů energie.

Starý evropský kontinent eroduje, evropská populace stárne. Ale Evropa neměla a nemá ani na tuto oblast problematiky, která je pro budoucnost Evropy velmi vážnou hrozbou, žádnou hmatatelnou koncepci. Nechává svému osudu volný průběh událostí. Přitom se Evropa na svoji budoucnost dívá přímo z první řady, ale vzala na sebe roli pohodlného diváka bránící se vzít na sebe odpovědnost za z podstaty věci jí určený úkol, Evropa prostě odmítá vstoupit na hřiště a plnit svůj nejdůležitější úkol.

K tomu, aby se Evropa začala probouzet, jí musela kopnut do zad právě svojí iniciativou Trumpova Amerika. Přesto Evropa vnímá iniciativu Donalda Trumpa jako něco, co nepříjemně narušuje její klid jako nehorázný hurikán.

Signál k proměně Evropy z pozice líného, pohodlného diváka na aktivního hráče došlo (byť zatím na papíře) během návštěvy Donalda Trumpa v novém sídle Severoatlantické aliance v Bruselu. Sídlo NATO se stalo překvapením všem odborníkům z oblasti stavebnictví - jen ne zadavatelům – dokonce zaskočilo i Trumpa jakožto magnáta a odborníka s nemovitostmi s výší cenou... NATO se díky kopanci Trumpa stalo součástí proti ISIS koalice - čtyři roky po vzniku celou civilizaci ohrožující ISIS, v době, kdy už je ISIS téměř poražen - aspoň vojensky - s pomocí USA a statečně a vytrvale bojujících Kurdů! Je přirozené, že každý myslící člověk si klade otázku - proč se teprve nyní NATO stává členem anti ISIS – koalice! Proč čtyři roky zaujímala Severoatlantická aliance pozici pasivního diváka, když by se jí toto jakožto vojenského paktu transatlantické civilizace mělo bytostně týkat... Islámský stát od svého vzniku předvádí světu nezvykle brutální show, vykřikuje do světa, že zničí právě transatlantickou civilizaci a už proto mělo NATO hned zaujmout svoji vojenskou pozici, která vyplývá z jeho vlastních stanov, z jeho vlastní směrnice.

Doposud tu válku proti ISIS vedli nejefektivněji Kurdové s pomoci USA, kdy museli čekat – jako kdyby válka mohla počkat - na milosrdenství některých členů NATO, aby jim poslali něco málo ze svých vojenským materiálem naplněných skladů.

Museli jsme čekat celé čtyři roky, než s Donaldem Trumpem přisel americký vítr, k probuzení odpovědných v sídle NATO v Bruselu nestačily ani bomby islamistických teroristů na bruselském letišti v březnu 2016, a přitom právě bruselské mezinárodní letiště Zaventem dennodenně používají.

Co ale znamená to, že právě nyní pod evidentním tlakem Trumpa, se NATO stalo členem anti ISIS – koalice, právě v době, kdy už je ISIS vojensky poražen a zbývá jen pár míst, kde je čistění od ISIS v plném proudu....

Jak jsem už zdůraznil, tady se jedná o oblast naší zeměkoule, která bude mít stále důležitý význam, jednak z hlediska zajištění potřebné energie z fosilních zdrojů, ale také se jedná o oblast, která i v budoucnu může ohrožovat naši civilizaci svou náboženskou ideologií.

Ke Střednímu východu sdělil diplomaticky někdy v roce 2003, to jest dva roky po 11. září, R. Nicholas stálý člen vedení NATO, že "budoucnost NATO vidí v jeho aktivitách na jihovýchodě“ a tu oblast perspektivní činnosti vidí jako "Velký Střední východ". Ve světle toho zjištění bychom mohli vnímat NATO jako organizaci "středozemního dialogu", kde jsou účastníci této instituce vedle NATO Izrael, Saudská Arábie, Katar, Jordánsko a některé země severní Afriky. Jedná se o vojensko-politický program prozkoumávající možnosti aktivní účasti NATO na dění na Středním východě. Trumpovi odborníci navázali svou iniciativu na již zjištěné a NATO se pohnulo a podepsalo členství v anti - ISIS koalici a to ve chvíli, kdy je ISIS poražen! Teď totiž půjde o nové určení hranic a o spolupráci s nově vzniklou silou, která by mohla být vedle Izraele faktorem zajišťujícím stabilitu a též (vlastně především) bezpečný tranzit ropy, aspoň pokud tranzit ropy bude po zemi. Tímto stabilizačním prvkem jsou Kurdové, a jak se zdá, jedna ze základních pohnutek pro krok NATO, je právě tento fakt.

Víme, že Turecko, jakožto člen NATO, od vzniku ISIS mělo silné vazby k této organizaci ohrožující civilizaci celého světa a učiní vše, aby tato zrůdná sestava mohla masakrovat obyvatele celého syrského a iráckého Kurdistánu. Když ISIS nestačilo, tak Turecko poslalo na Kurdy své od USA nakoupené letadla či vojáky s americkou technikou. Turecko je nevětší překážkou vzniku svobodného Kurdistánu, aspoň zatím jen na území současného Iráku. S aktem podpisu NATO jako člena ani - ISIS koalice, by mělo být konec s libovolnými útoky Turecka na Kurdy!

A je také již konec tomu, že na jedné straně Kurdští bojovníci společně s americkými vojáky budou stát proti tureckým vojákům, tak jako se tomu stalo v nedávné minulosti.

Amerika pod vedením Donalda Trumpa s jeho „Americkým větrem“ přivedla do Bruselu svého vyvoleného partnera pro budoucnost, to jest Kurdy! Tím se Kurdové stali partnerem NATO v současnosti i pro budoucnost.

Dle stanov NATO by měly být veškeré aktivity proti - ISIS koordinované a řízené velením přímo z centrály v Bruselu, nikoliv z metropolí jednotlivých členských států! Vedle toho už je NATO účastníkem nesoucím na svých bedrech ilegální přesun ISIS bojovníků do Evropy, zajištění nerušeného přesunu pohonných hmot jak po zemi, ale především prostřednictvím lodí ze Středního východu směrem do Evropy, ale též přílivu uprchlíků z této oblasti do Evropy!

V brzké budoucnosti by mělo NATO přijmout svoji aktivní úlohu i při zajištění tranzitu hmot, to jest ropy, z Perského zálivu. Aktivní role NATO bude víc než potřebná díky narůstající expanzi Iránu v oblasti. A v neposlední řadě je již NATO partnerem Ruska, Iránu, Sýrie a Iráku, kteří jsou spolurozhodující aktéři v souběhu dění v regionu a jejich partnerem už nebudou jednotlivé členské země NATO, ale Severoatlantická aliance samotná.

A toto podepsal v novém sídle NATO jako všichni ostatní členové NATO i novodobý sultán Erdogan aniž by pípnul! Erdogan, jehož vláda ještě ani ne před 14 dny dala notu americkému velvyslanci v Ankaře a zakázala německým poslancům návštěvu německých vojáků na turecké vojenské základně Incirlik. Patrné už je konec i vyděračství s uprchlíky ze strany Turecka vůči Evropě. Lodě NATO by totiž museli hlídat nejen řecké pobřeží, aspoň doufejme.

Kurdům stojí v cestě ke svobodnému Kurdistánu už jen Irán.

Viva liberta!

P.S. USA dodala jen za posledních šest dnů Kurdům v Sýrii 70 nákladních aut s těžkými zbraněmi včetně termoraket a Kurdům v Iráku zbraně v hodnotě 100 milionu dolarů.

Autor: Yekta Uzunoglu | úterý 30.5.2017 8:35 | karma článku: 13.69 | přečteno: 335x

Další články blogera

Yekta Uzunoglu

Erdogan bodl Putina nožem do zad – už podruhé!

Již roky se snažím tady, ve svém druhém domově, vysvětlit, že aby člověk mohl pochopit současnou Erdoganem prezentovanou "politiku", je třeba především pochopit tureckou mentalitu.

16.10.2017 v 7:41 | Karma článku: 41.24 | Přečteno: 6411 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Americko-turecká válka

Ještě nedávno jsem napsal ve svém článku "Americko-ruská podpora" zveřejněném dne 1.9.2017, že dle předních stratégů USA stojí na rozcestí před rozhodnutím,

14.10.2017 v 7:32 | Karma článku: 17.78 | Přečteno: 415 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

ZEM KURDOV

Jedna z mnohých publikácií, ktorú som napísal či vydal vo svojom ilegálnom vydavateľstve Ararat v roku 1977 za ČSSR!Sídlom tohto prvého kurdského nakladateľstva v Európe bola študentská izba na internáte 5.mája na Slavíkove ulici.

5.10.2017 v 7:46 | Karma článku: 6.18 | Přečteno: 132 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Strýc Džalal nás opustil!

Jalal Talabani : celý Kurdistán ho zná jako Strýce Džalala, neúnavného bojovníka za demokracii a za svobodu.

4.10.2017 v 7:49 | Karma článku: 10.52 | Přečteno: 273 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel Strunz

Modré – nebo světlé zítřky? Díl první: Quo vadis, Evropská unie?

Odpověď vystřelím hned na začátku: EU směřuje nezadržitelně k federaci. Juncker, Mackron, Merkelová - všechny hlavní postavy Evropské unie vyjadřují totéž, jen možná trochu jinými slovy.

18.10.2017 v 23:52 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 |

Jan Lunga

Jsou odvody na zdravotní a sociální pojištění pro firmy nějakým trestem?

Některé strany mají ve svých programech návrh na snížení odvodů na zdravotní a sociální pojištění. Je to sice pěkné, ale málo reálné, ale hlavně pro to není důvod.

18.10.2017 v 23:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 46 | Diskuse

Vojtěch Halamíček

Skutečně svobodné volby

Už víte, koho budete volit? Ne, neptám se Vás na jméno politické strany, hnutí nebo konrétního lídra.

18.10.2017 v 22:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 64 |

Bohumír Šimek

Nemáme a nedáme

Nemáme peníze na zdravotní péči. Stát je odmítá přidat a občan je přidat nesmí. Na beton a na přístroje v nemocnicích je peněz dost. K čemu nám budou přístroje bez lékařů a bez sester?

18.10.2017 v 22:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 | Diskuse

Hana Daňková

Nebezpečný kruhový objezd.

Že by dobrá zpráva pro hledače kovů? Naleznete-li vzácnost, můžete ji komukoliv prodat, a nejlépe do zahraničí, tam si toho na rozdíl od nás váží

18.10.2017 v 22:10 | Karma článku: 7.72 | Přečteno: 191 | Diskuse
Počet článků 267 Celková karma 16.50 Průměrná čtenost 763

yektauzunoglu.com 

https://www.facebook.com/MUDrYektaUzunoglu

https://twitter.com/YektaUzunoglu?

 

MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, * 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války).[zdroj?] Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. V roce 2006 obdržel cenu Františka Kriegla.Od roku 1996 německé občanství.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.