Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 6. července 2022 Den upálení mistra Jana Husa

Právo národních entit

29. 11. 2016 22:38:16
T.G. Masaryk učinil vše možné pro ochranu židovské entity a tím nejen sebe, ale celý český národ zapsal věčně nejen do dějin lidstva, ale též zajistil budoucnost české entity.

"Rozumím tomu, že pan Uzunoglu zastává a prosazuje v ČR zájmy kurdské menšiny v Turecku. Já ovšem nikoliv, za to opravdu placen nejsem, jsem placen za prosazování zájmů ČR." Jan Zahradil

Dle všeho má pan Jan Zahradil technickou představivost o lidské společnosti, nikoliv představivost a cítění sociologické, etnologické, etnografické a historické. Společenské či jazykové vědy jsou mu, jak je vidět, cizí.

Nejsem Čech, ale ani bohemista, ale přesto bych tvrdil, že zastávat se základních práv zakotvených v LPS v případě Kurdů nebo vůbec jakýchkoliv jiných slabších národů, nemá ani z pohledu obecné lingvistiky a konkrétně bohemistiky nic společného s výrazem “zájmy”, tak, jak tento výraz použil europoslanec Jan Zahradil.

Zájmy tak, jak je chápu já, by se vztahovaly na situaci, kdyby měli Kurdové svůj stát či vůbec nějakou statní strukturu, abych mohl evt. dle výkladu pana Jana Zahradila prosazovat tyto jejich zájmy.

Já zastávám právo a to základní, které nelze ohraničit žádnými státními hranicemi, tak jak to činí pan Jan Zahradil, když moje aktivity ohraničuje státními hranicemi, které uměle a nepřirozeně rozdělují kurdský národ.

Nad rámec toho, že je ve vyjádření pana Zahradila evidentní absence základní znalosti bohemistky, u absolventa chemicko-technologické fakulty, jakým je pan Zahradil, lze u něj evidovat i absenci obecné informovanosti o dění v jeho vlastní zemi. Jinak by totiž věděl, že moje aktivity pro národ, kterému je násilně odepřeno základní právo, odrazovala na mnoha četných oficiálních setkáních kurdských a českých osobností či institucí ignorace těchto umělých hranic. Jen za poslední dva roky navštívil Česko jak prezident Iráckého Kurdistánu Masúd Barzání, ale také zástupci YPG/YPJ ze Sýrie či kurdští političtí představitelé z Iránu nebo z Turecka. Při tom všem šlo výlučně o snahu o zajištění a chránění práva slabšího, to jest o snahu zajištění základního práva samotného. A je na místě připomínat inženýru Janu Zahradilovi, že jedině respektování a chránění zájmů jiné entity, může chránit entitu českou. Přitom by stačilo, kdyby býval pan Jan Zahradil věnoval jen pár hodin, co věnuje zájmům podnikatelských subjektů, také panu T. G. Masarykovi. Tak by sepsání toho textu bylo zbytečné.

To bylo pro podřadného a řadového politika evropského kontinentu právě v “politicky mimořádně nevhodné době“, kdy T. G. Masaryk učinil vše možné pro ochranu židovské entity a tím nejen sebe, ale celý český národ zapsal věčně nejen do dějin lidstva, ale též zajistil budoucnost české entity také díky které dnes i europoslanci mohou být českými europoslanci někde v Bruselu.

Autor: Yekta Uzunoglu | úterý 29.11.2016 22:38 | karma článku: 17.60 | přečteno: 440x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Lněnička

Nesouhlasíš s obecně přijímaným narativem – jsi ruský troll a dezinformátor!

Jsi proti dodávkám zbraní pro Ukrajinu, máš něco proti Volodymyrovi, nemyslíš si, že na Ukrajině se bojuje za Evropu, zdá se ti nesmyslné a neekologické tahat drahý zkapalněný plyn z USA? Nemáš mezi námi co dělat!

6.7.2022 v 18:25 | Karma článku: 28.22 | Přečteno: 487 | Diskuse

Karel Trčálek

Prof. PhDr. P. Fialo, Phd.,LL, ČR vlády předsedo, už jste slyšel o systémovém řešení?

Velmi se obávám, že ne. Jinak byste se snažil o něco, co jako systémové řešení vypadá. Vaše energetické žebračenky to určitě nejsou!!!

6.7.2022 v 16:45 | Karma článku: 11.73 | Přečteno: 209 | Diskuse

Filip Vracovský

Je fialová lékem na agrofertizaci našich duší ?

A malá úvaha o tom , proč tomu nevěřím. Vstupte na vlastní nebezpečí, nikoho k tomu nenutím. Vstupné se nevrací...

6.7.2022 v 13:04 | Karma článku: 23.43 | Přečteno: 489 | Diskuse

Václav Fischer

Moje strachy a strachy mé generace.

Ve světě ovládaném synapsemi elektronického šrotu se stalo zvykem vylévat záchvaty grafomanického exhibicionismu do virtuálního kanálu.

6.7.2022 v 10:35 | Karma článku: 13.78 | Přečteno: 215 | Diskuse

Otto Kamm

Jak Fiala promluvil v EP k prázdným lavicím

No, objektivně nějací zabloudivší se již v sále vyskytovali. Mnozí ještě cestou dožvýkali snídani. Pak už jim nezbylo nic jiného, než se zaposlouchat do řeči našeho vládního čelního představitele.

6.7.2022 v 9:35 | Karma článku: 40.22 | Přečteno: 1362 | Diskuse
Počet článků 320 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 727

yektauzunoglu.com 

https://www.facebook.com/MUDrYektaUzunoglu

https://twitter.com/YektaUzunoglu?

 

MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, * 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války).[zdroj?] Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. V roce 2006 obdržel cenu Františka Kriegla.Od roku 1996 německé občanství.

Najdete na iDNES.cz