Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Markéta a Miroslav

3. 08. 2017 11:40:09
Markéta Všelichová a Miroslav Farkas byli dne 2.8.2017 odsouzeni u soudu města Sirnak ( kurdské město v Turecku) do vězení na 6 let a čtvrt roku za spolupráci s kurdskými milicemi YPG a YPJ.

Jsem si jist, že Markéta Všelichová kurdskými milicemi YPG a PYJ nespolupracovala. Běžná návštěva u těchto milic a nějaké fotografie s nimi z daleka neznamenají, že s nimi spolupracovala. Opět připomínám, že Markéta Všelichová ani svými osobnostními rysy, tak jak jsem já Marketu osobně poznal, neodpovídají předpokladům žádoucím pro spolupráci s tak tvrdými a disciplinovanými jednotkami, jako jsou JPG a YPG. To stejné platí z valné části i pro Miroslava Farkase. Je pravda, že se tito dva mladí lidé snažili ze svých důvodů nějak pomoci, ale hlavně chtěli poznávat situaci v Sýrii. To, že se sem a tam nechali vyfotografovat v oblečení těchto milic, neznamená vůbec nic, ale bohužel i tyto jevy při nejmenším patří k osobnostním rysům Markety Všelichové. Jen k přiblížení osobnostních rysů Markety připomínám, jak sundala českou vlajku před generálním štábem České armády a pověsila na její místo vlajku kurdskou, potom jak protestovala před tureckým velvyslanectvím v Praze .... a přesto se snažila projet přes Turecko do Evropy! To znamená, že zvolila cestu přes zemi, o které musela vědět, že tam jsou Kurdové krvavě potlačováni a tím jí muselo být jasné vše, co souvisí s Kurdy a co se bezprostředně dotýkalo i jí samotné!

Z právního hlediska: YPG a YPJ, které účelově Turecko vnímá jako teroristickou organizaci, dle mezinárodního práva žádnými teroristickými organizacemi nejsou, ale naopak jsou nejspolehlivějším partnerem USA, a tím i NATO, v Sýrii. Americká administrativa se již opakovaně a jasně vyjádřila k této otázce a jednoznačně sdělila světu, že YPG a YPJ nejsou teroristickými organizacemi a že s nimi spolupracuje a spolupracovat bude. Jen připomínám, že USA dodala těmto jednotkám jen za poslední čtyři měsíce víc, než 800 nákladních aut zbraní, včetně těžkých zbraní! Kdyby turecké soudy měly postupovat tak jako účelově postupovali vůči Markétě Všelichové a Miroslavu Farkasovi i vůči americkým činitelům, jako je zplnomocněnec prezidenta Obamy a dnes Trumpa Brettovi McGurkovi, tak by měly i jeho při jeho nesčených návštěvách v Turecku zatknout a odsoudit nejméně tak na 15 let, protože Brett McGurkk se nejen s vědomím YPG a YPJ nechá pokaždé fotografovat, ale navíc veřejně říká, že USA jim pomáhá! Proč tedy vůči americkým a evropským činitelům nejsou uplatňovány stejné zákony jako vůči Markétě a Mirkovi Farkasovi! Konec konců vůdkyni YPJ Nesrine Abdullah přijal i francouzský prezident v Elysee Palace. Ale Nesrine Abdullah přijal i Hynek Kmoníček, ředitel zahraničního odboru českého prezidenta Miloše Zemana, ale také i Karel Schwarzenberg v Parlamentě ČR! Europoslanec Jaromír Štětina jako místopředseda podvýboru EP pro obranu a bezpečnost jel dokonce za YPG a JPG až do Kobane a v Evropském parlamentu za řečnickým pultem apeloval, aby celý EP podporoval tyto milice !

K tureckým věznicím: dle zpráv humanitárních národních ale i mezinárodních organizací v oblasti vězeňství, Turecko patří k těm nejhorším. Vězení jsou přeplněná, násilí především vůči dětem a mladistvých je na denním pořádku. To, že Markétě vězeňská služba dovolila poslat ven nějakou fotografii, lze vnímat jako snahu tureckých úřadů vyvracet oprávněné a podložené informace o skutečném stavu vězeňství v Turecku.

To co se tam v Turecku děje je tristní , nelidské a nechutné !

Autor: Yekta Uzunoglu | čtvrtek 3.8.2017 11:40 | karma článku: 25.31 | přečteno: 2055x

Další články blogera

Yekta Uzunoglu

Co si pomyslí Alláh…..

Jakmile jde o sebemenší snahu Kurdů vedoucí k získání svých nejzákladnějších práv byť mimo území Turecka a Iránu, tak pro obě tyto muslimské země stojící proti sobě ve jména Alláha, tak jde pro ně i Alláh jde stranou

22.8.2017 v 8:47 | Karma článku: 16.07 | Přečteno: 363 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Nepřátelé Turecka

V předešlých dnech opakovaně prezident země jednoho z členů NATO, to jest prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan, označil tři největší politické strany dalšího člena NATO za nepřítele .... a NATO mlčí, jako kdyby se nic nedělo...

21.8.2017 v 13:34 | Karma článku: 17.06 | Přečteno: 386 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Kurdské referendum

My Kurdové demokracii neopustíme a rozhodneme důstojně a demokraticky o své budoucnosti 25. září tohoto roku v iráckém Kurdistánu

14.8.2017 v 8:01 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 219 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Konec jedné legendy - 2

Ani "naše Škodovka" už nepatří jen Evropanům, ale i Kataru! A jak v právních státech bývá zvykem, spolumajitelé mají též rozhodující právo

11.8.2017 v 23:00 | Karma článku: 18.71 | Přečteno: 956 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Jednotlivosti- fascinující až do krajnosti

Každý jedinec je velkým neopakovatelným originálem. Baví mě sledovat detaily, drobnosti, jednotlivé nuance, které zdánlivě mohou vypadat docela bezvýznamné a přitom právě ony jsou tím, co utváří jistou atraktivitu a jedinečnost.

22.8.2017 v 21:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 | Diskuse

Jan Dvořák

ODS vsadila na totální vítězství ve volbách

Sociální demokracie, tolik vysmívaná, že při svých chabých preferencích už raději nestáhla kalhoty před volebním brodem a stále počítá s vítězstvím, má teď stejně zarputilého konkurenta jako je ona, s týmž cílem – ODS.

22.8.2017 v 21:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 99 | Diskuse

Pavel Kolář

Volby v několika číslech

V České republice je zhruba 8 425 000 lidí, jenž mají volební právo pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

22.8.2017 v 13:43 | Karma článku: 14.20 | Přečteno: 454 | Diskuse

Aleš Merta

Čeští piráti na vlnách liberalismu

Minulý týden vypluli čeští Piráti, tedy spíše vyjeli, ke zteči hradeb poslanecké sněmovny. Předvolební průzkumy jim dávají solidní šance, ale čeká je těžká konkurence, protože ve vodách ve kterých loví své voliče, je rybářů již ..

22.8.2017 v 13:23 | Karma článku: 8.18 | Přečteno: 470 | Diskuse

Ivan Bednář

Nedůvěryhodný Janda cenzorem?

Začínáme být posedlí sestavováním seznamů. Jakoby se vracely staré časy totalitního režimu, který měl seznamy skoro na všechno. StB mělo seznam nepohodlných lidí, Mototechna pořadník na příděl aut, OPBH na příděl bytů.

22.8.2017 v 11:52 | Karma článku: 35.22 | Přečteno: 1009 | Diskuse
Počet článků 233 Celková karma 18.45 Průměrná čtenost 739

yektauzunoglu.com 

https://www.facebook.com/MUDrYektaUzunoglu

https://twitter.com/YektaUzunoglu?

 

MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, * 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války).[zdroj?] Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. Má trvalý pobyt v ČR a od roku 1996 německé občanství.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.