Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Turecký Sultanát

19. 04. 2017 8:01:07
Co udělá Evropa, když tato armáda Turků v Evropě na pokyn svého sultanátu "pomůže" k masové migraci? A to je jen jeden jediný příklad.

Referendum o ústavních změnách dopadlo "vítězně" pro tureckého prezidenta Erdogana, který posílí své pravomoci. S referendem Erdogan jen legalizoval svůj sultanát. Nezapomeňme, že v kriminále se nacházejí nejvýznamnější novináři celého Turecka, s výjimkou dvou, kteří "dobrovolně" v tichosti odešli. Víc než 14 televizních stanic, 100 rozhlasových stanic, 12 univerzit a několik desítek časopisů byly zavřeny před několika měsíci na pokyn Erdogana. Přední kurdští poslanci jsou v kriminále, kde každému hrozí trest několik desítek let. To je jen malý součet zločinů, které byly spáchány za poslední měsíce na úkor základních práv v Turecku. Nyní začne dalekosáhlejší represe vůči tomu zbytku, co byl plánovitě ponechán při životě, aby referendum vyznělo „demokraticky“.

Co nyní čeká Turecko: vnitropoliticky a v zahraniční politice se bude snažit "upevnit" islámskou frontu, současný předseda Organizace islámské spolupráce Recep Erdogan se bude snažit dobýt Evropu.

Erdogan po pro něj úspěšném referendu zvýší ještě více represe proti odpůrcům režimu. Referendum proběhlo na venek jakoby demokraticky Erdogan a je "demokraticky mimořádně zmocněným panovníkem", tak už nepotřebuje hru na demokracii, byť ji bude hrát částečně dál a to navenek.

Erdogan bezprostředně po ohlášení výsledků referenda oznámil, že chystá další referendum o zavedení trestu smrti. Je ale tragické, že trest smrti jeho režim reálně provádí již nejméně dva roky. Děly, letadly, tanky a obrněními vojenskými vozidly zabíjí svoje vlastní občany kurdského původu a ti, kteří byli uvězněni, jsou vystaveni nepředstavitelnému mučení, na jehož následky umírají. A že ze zákona odsoudí již uvězněné osoby k trestu smrti, je jen jeho panovnický signál, který má staletou tradici v osmanství. Tím chce jen ukázat světu a svým občanům, že je absolutním panovníkem. Jsou to praktiky, které té či oné podobě prováděl kdejaký šílený diktátor i ve 20. století.

Evropští i čeští politici se vyjadřují k výsledkům referenda kriticky a s obavami. Přitom evropské politické instituce ve své apatii, lenosti, laxnosti a impotenci stále ignorují hrozivou realitu ztělesněnou v osobě Erdogana, jakožto "vůdce" islámu. Turecko neleží někde v Africe či Asii, ale sousedí s Evropou, kterou Erdoganova ideologie vnímá jako hlavního nepřítele. Erdogan chce dle doposud jím vyslaných signálů dokončit to, co jeho "předkové" nedokončili, to jest dobýt Evropu a tím se zapsat do dějin.

Výsledek referenda byl těsnější v samotném Turecku, kde proti byli hlavně obyvatelé velkých měst, než u Turků žijících v zahraničí, například v Rakousku ho podpořilo 73 procent zde žijících Turků Erdogan a jeho turko-islamistická ideologie má u evropských Turků větší zastání než v samotném Turecku. Já na tuto pro Evropu bytostně nebezpečnou ideologii marně poukazuji již od 80 tých let. Zmíněná "armáda" i s pomocí evropských států byla důkladně připravována proti tehdejšímu komunismu a následně, místo aby se "západ" té armády zbavil, ještě ji dál podporoval a snažil se ji z části dokonce využít k dobíjení postsovětských islámských zemí. Na začátku z ryze ekonomických profitů a následně chtěli zatlačit Rusko do tzv. izolace. Tato armáda spadla do náruče Erdogana - na rozdíl od ostatních vlád před ním, které nezastupovaly tak očividně "islámsko-tureckou“ ideologii. Je silou, kterou Erdogan a islámské státy stojící za ním znají a budou se s její pomocí snažit destabilizovat dřív či později Evropu. Armáda má i silné ekonomické zázemí v Evropě, to už nejsou imigranti I. generace jako z 60 tých let. Například: jen v SRN s kebaby podnikající jen registrovaná část představuje nejméně 8 miliard euro!

V armádě Erdogana jsou odborníci ze všech odvětí, včetně vojáků sloužících v evropských armádách a tisíce a tisíce agentů turecké tajné služby. Samotný ředitel německé tajné služby byl zaskočen, jak nadmíru dokonale pracují turečtí agenti v samotném Německu. Sílu té armády státy, co finančně podporuje Erdogana, velice dobře znají.

Co udělá Evropa, když tato armáda na pokyn svého sultanátu "pomůže" k masové migraci? A to je jen jeden jediný příklad.

Kurdové čelí v Turecku útlaku po mnoho generací. Nyní to bude nutit ještě větší počet Kurdů k ozbrojenému střetu s Tureckem. Když vám režim nedává sebemenší možnost k existenci s vaší vlastní identitou, co vám zbývá v těch podmínkách, než vyhledat šanci se zbraní na horách!

Vedle Turecka probíhá krvavá občanská válka v Sýrii. A bylo to Turecko, které se vměšovalo do vnitřních záležitostí Sýrie způsobem, který nemá a nemůže mít oporu v žádných zákonech, a učinilo vše, aby Sýrii vskutku zničilo, bohužel dlouho s podporou Evropy a Ameriky. Víc než 7 milionů uprchlíků, jejichž část se Erdogan snaží úspěšně využít proti Evropě jako vyděračský instrument, je dílem Erdoganova Turecka. Nyní ale po zkušenostech Ruska a po odchodu Obamy ani jedna z těch velmocí už nedovolí Turecku další vměšování do syrských záležitostí. Je světovou raritou, že obě velmoci stojí v tom konfliktu v Sýrií na straně Kurdů proti Turecku. USA dokonce v kurdské oblasti Sýrie vybudovali "přes noc" 4 letiště, kam dle jistých informací chtějí přesunout části své základny v tureckém Incirliku, která je funkční několik desítek let. Jak Rusko, ale tak i USA, jak se zdá Erdogana prokoukli a učiní vše, aby ho v těch končinách zastavili. To se jim zatím velice úspěšně daří.

Autor: Yekta Uzunoglu | středa 19.4.2017 8:01 | karma článku: 35.35 | přečteno: 2703x

Další články blogera

Yekta Uzunoglu

Kurdexit

Dvaja imperialistický diplomati François-George Picot a Mark Sykes začali už od roku 1915, teda rok potom, ako začala I. svetová vojna spolupracovať na povojnovom pláne na pomoc k smrti "chorého muža na Bospore".

20.9.2017 v 7:13 | Karma článku: 5.91 | Přečteno: 115 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Zilhan dcéra Nimrodova

Na koberčeku pri stĺpoch katapultu nad mestom sme boli omámení tak, ako ešte nikdy predtým, zo žiadnej rozprávky alebo legendy, ktoré sme počuli rozprávať matkiným nežným a láskavým hlasom plným lásky.

19.9.2017 v 7:17 | Karma článku: 5.62 | Přečteno: 85 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Netvor, aké je tvoje meno?

O význame každého slova, ktoré počujeme, máme vytvorenú dáku predstavu. Ako: Matka, Otec, Vojna, Nespravodlivosť ... a tiež o tom, čo to znamená, keď počujeme slovo Netvor alebo Obludnosť

18.9.2017 v 7:02 | Karma článku: 5.37 | Přečteno: 94 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Kurdexit

Dva imperialističtí diplomaté François- George Picot a Mark Sykes již od roku 1915, to jest rok po té, co začala I. světová válka, začali společně pracovat na poválečném plánu na pomoc na smrt "nemocnému muži na Bosporu".

17.9.2017 v 7:08 | Karma článku: 15.02 | Přečteno: 336 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Aleš Boháč

Opravdu se v Ústavě nesmí škrtat?!

Politici si z kvót na migranty udělali tahák do voleb. Ale dělají si z nás jen legraci. Kdyby nám EU posílala Ukrajince a Poláky, tak jim budeme i tleskat. Ale tady se jedná o muslimy. O islám. A to je ten problém!

20.9.2017 v 12:07 | Karma článku: 12.26 | Přečteno: 117 | Diskuse

Žarko Jovanovič

Kauza "muslimské šátky při výuce" aneb ostuda u soudu a nechutní islámofobové

Po včerejším potvrzení rozsudku senátem odvolacího soudu v kauze Zdravotnické školy Ruská resp. nošení muslimských šátků při výuce také zaznělo "ostuda u soudu a nechutní islámofobové" , "soudce měl rozhodnout a mlčet"

20.9.2017 v 11:34 | Karma článku: 28.83 | Přečteno: 847 | Diskuse

Jan Dvořák

Večer v oase klidu u paní Kancléřky (pohled do zákulsí )

Kancléřka ve svém pokojíku zařízeném ještě z dívčích let si právě pustila televizní zpravodajství. Komentátor tam připomíná nepříznivé dopady amerických protiruských sankcí na Evropu, a Německo zejména.

20.9.2017 v 10:26 | Karma článku: 10.52 | Přečteno: 296 | Diskuse

Vladislav Svoboda

ODS a ČSSD stvořili Babiše

Andrej Babiš rád napadá ODS a ČSSD s tím, že oni ho svou politikou stvořili. Nic není bližšího než tato pravda. Ale je jiná, než se nám snaží Andrej Babiš podsouvat.

20.9.2017 v 10:25 | Karma článku: 16.43 | Přečteno: 422 | Diskuse

Jan Řeháček

Ošidnost perspektivy

Chce-li malíř vměstnat na své plátno obraz 3D prostoru, neobejde se bez perspektivy. A potřebujeme ji i my, pokud chceme na plátno své mysli promítnout kolotání mnoha-dimensionálního světa. A to s sebou nese i jistá úskalí.

20.9.2017 v 9:09 | Karma článku: 7.11 | Přečteno: 132 | Diskuse
Počet článků 257 Celková karma 16.31 Průměrná čtenost 740

yektauzunoglu.com 

https://www.facebook.com/MUDrYektaUzunoglu

https://twitter.com/YektaUzunoglu?

 

MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, * 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války).[zdroj?] Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. V roce 2006 obdržel cenu Františka Kriegla.Od roku 1996 německé občanství.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.