Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Válka zpravodajců

31. 03. 2017 10:00:51
Člověku se chce položit otázku, jestli se Česká vláda také někdy začne zabývat turecko-islamistickými agenty operujícími na území Česka.Vím,že jsem naivní, když od vlády ČR očekávám stejný postup vůči agentům Turecka jako Německo
Válka zpravodajců je věčný boj. Zpravodajci různých států či říší stále bojovali proti jiným. Po skončení druhé světové války a po polarizaci světa jsme znali hlavně válku zpravodajců zemí NATO se zeměmi Varšavské smlouvy, kdy často zpravodajci "západu" porušili i zákony svých zemí ve jménu svaté války proti největšímu zlu, to jest proti komunismu. Měli větší moc a možnosti, než jim zákony dovolovaly.

K těm zemím, kde byly demokratické zákony často pošlapávány, patřila Německá spolková republika a to především proto, že Německo bylo rozděleno právě komunismem a ta traumata dávala zpravodajcům větší moc, než zákony dovolovaly.

Tehdy v SRN, v té dvojitě hluboce traumatizované zemi (první trauma byla hitlerovská éra a následně prohra války a druhá, rozdělení mezi NATO a Varšavskou smlouvou), bylo tolerováno všechno, co mohlo posílit boj proti komunismu. Bylo potlačeno vše, co bylo kritické, to jest i kritičtí demokraté byli velice sofistikovaně potlačeni.

Ze svého působení v osmdesátých letech v Bonnu, v tehdejším hlavním městě Německé spolkové republiky vím, jak po vojenském puči 12.09.1980 začali přicházet do SRN vojenským režimem v Turecku zaslaní islámští "duchovní", jak je německé úřady přijali a umístily do různých škol jako učitele islámu. Konkrétně si vzpomínám, jak jsme jako demokraté protestovali, psali kritické články proti příchodu již tehdy známého islámského radikálního "duchovního" KAPLANA. Kaplan řadu let působil v Kolíně nad Rýnem, kde dostával kde jakou podporu ke své "svaté" činnosti. Nyní je z tehdejšího jednoho Kaplana obrovská radikální islamistická organizace vedená jeho potomky. Kdokoliv, kdo přicházel z Afganistánu, měl okamžitě podporu Německa a tak i jejich organizace. Ve stejné době těm, kterým se nějak zázračně podařilo dostat z Turecka, nějakému kurdskému demokratovi se podařilo utéct před krvežíznivým vojenským režimem z Turecka do Německa, ale často nedostal ani politický azyl a musel řadu let vést soudní spor s německou vládou kvůli statusu prachobyčejného uprchlíka...

Budiž, řekneme, že ty excesy právního státu byly způsobeny pulzací světa, bojem proti největšímu zlu, to jest proti komunismu. A co tedy potom?

Proč i potom celý západ tak vehementně podporoval islamistické organizace a islamistické státy, jako je tomu v případě Turecka a konkrétně jeho podporovatele Německa? Německý stát ještě do letošního roku toleroval působení tisíců a tisíců tureckých "tajných" agentů na svém území, kteří možná byli dokonce vyškoleni přímo v Německu a pronásledovali hlavně Kurdy žijící v Německu a pak zašli tak daleko, že začali pronikat do hlubiny Německého státu. Copak nebylo protiprávní, že německé bezpečnostní složky mlčely tak, jako mlčela celá německá justice?

Teprve teď od minulého týdne se my jako občané smíme dovědět aspoň část toho, co se odehrává za oponou, která v právním státě nemá právní legitimitu.

Během konference o bezpečnosti konané v Mnichově, se sešel šéf turecké tajné služby MIT Hakan Fidan s šéfem německé tajné služby (Bundesnachrichten Dienst )Bruno Kahlem a předal mu složky 300 osob žijících v SRN dokazující, že jsou teroristé či podporovatelé v Americe žijícího islamistického "duchovního" Fethullaha Gülena. Po schůzce, kde došlo k předávání 300 složek o 300 osobách a 200 organizacích, byli Bruno Kahl a jeho úřad zaskočeni tím, jak dobře je turecká tajná služba informována o těchto osobách, o jejich vazbách až k intimním informacích o těchto osobách. Dle všeho zjištěním o rozsahu a velikosti této chobotnice operující na území samotného Německa, byl zaskočen i tak zkušený odborník jako je Bruno Kahl, ředitel německé tajné služby, která patří k těm nejlepším na světě, že se okamžitě rozhodl informovat svou vládu a ředitele civilní kontrarozvědky o tak závažném zjištění, že Německo je zaplaveno tureckými tajnými agenty. Asi ta válka přesahovala jeho možnosti a potřeboval další a další složky státu odpovědné za bezpečnost Německa. Po obdržení této alarmující zprávy Bruno Kahl a ministr vnitra Německa okamžitě informoval šéfa federálního kriminálního úřadu. A v zapěti šéf federálního státního zastupitelstva Peter Frank sdělil mediím, že jeho úřad zahájil vyšetřování tureckých agentů operujících v SRN.

Postup Ankary vůči části Turků a Kurdů žijících v Německu začali na jedno tvrdě kritizovat němečtí politici i zástupci bezpečnostních složek. „Je to zcela nepřijatelné, že turecká tajná služba sleduje lidi v Dolním Sasku,” uvedl tamní ministr vnitra Boris Pistorius a federální ministr vnitra Thomas de Maizière sdělil, že špionážní aktivity cizích agentů na území Německa jsou trestné, a že nebudou tolerovány! Člověku se chce říci "Dobré jitro" pane ministře!

I když pozdě, ale přece, konečně začala čistka tureckých zpravodajců operujících na území SRN. Jedná se o tisíce tureckých zpravodajců!

Autor: Yekta Uzunoglu | pátek 31.3.2017 10:00 | karma článku: 17.39 | přečteno: 336x

Další články blogera

Yekta Uzunoglu

USA na Rojavě chrání Kurdy

Nezapomínejme na dva statečné české mládence, co už téměř rok sedí v tureckých kerkerech za to, že se snažili pomoci Kurdům na Rojavě, to jest nejspolehlivějším spojencům USA, v boji proti teroristům všeho druhu

20.6.2017 v 12:03 | Karma článku: 19.24 | Přečteno: 555 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Americký vítr IV.

Na to, kdy americký vítr už konečně dorazí i do Česka, si budeme muset ještě chvíli počkat. Do té doby budeme my, Kurdové žijící v Česku, nadále šikanováni a pronásledováni. Někteří činitelé v ČR sdílí s Tureckem stejnou ložnici

6.6.2017 v 7:24 | Karma článku: 12.82 | Přečteno: 186 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Americký vítr III.

Patrné už je konec i vyděračství s uprchlíky ze strany Turecka vůči Evropě. Lodě NATO by totiž museli hlídat nejen řecké pobřeží, aspoň doufejme.

30.5.2017 v 8:35 | Karma článku: 12.25 | Přečteno: 330 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

"Šach - mat"

Útokem na svého stvořitele či pána si podepsali svůj ortel smrti a tak bylo učiněno vše, aby se tito Satani sežrali navzájem.

29.5.2017 v 9:07 | Karma článku: 15.37 | Přečteno: 830 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Mami, proč sou ty ženský takový vražedkyně?

Dnešní den byl pro mě dnem velké "zkoušky". Zkoušky z úpřímnosti. Byla mi "zadána" mým synkem a musím říct, že byla pro mě dosud nejtěžším oříškem.

21.7.2017 v 23:18 | Karma článku: 9.05 | Přečteno: 239 | Diskuse

Karel Trčálek

Čeští vojáci nemohou být pěšáky plánů NATO!

Jak to, že vysíláme do Pobaltí sto nebo kolik vojáků?! Ztratili havloidi definitivně poslední zbytky zdravého rozumu!?

21.7.2017 v 21:08 | Karma článku: 15.88 | Přečteno: 536 | Diskuse

Petr Cvalín

Čeští vojáci nesmí být nadále pěšáci plánů NATO

Poslanecká sněmovna schválila vyslání českých vojáků do Pobaltí. Jde o posilování obrany východního křídla NATO kvůli aktivitám Ruska. V Litvě budou čeští vojáci spadat pod německé velení a v Lotyšsku pod kanadské vedení.

21.7.2017 v 19:09 | Karma článku: 25.82 | Přečteno: 572 | Diskuse

Jan Dvořák

U nás je máslo levné, ani ne za 60 Kč - tak proč se pachtit za ještě levnějším v akci?

Reklama je mocná čarodějka.Tím spíš, když na rozdíl od snění o Česku, blouznění o třetí síle v politice nebo víře v to, že oranžová trojice dovede partaj k totálnímu vítězství, přichází s přízemní hlasitou nabídkou levné potraviny

21.7.2017 v 18:59 | Karma článku: 13.68 | Přečteno: 481 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Váleční zločinci v Hlavní vojenské radě Rudé armády

Stan hlavní vojenské rady/STAVKA, která svojí bezohlednou taktikou vedení války měla na svědomí milióny zbytečně padlých SU vojáků, byl ustaven tajným Stalinovým dekretem ze dne 23.6.41.

21.7.2017 v 14:13 | Karma článku: 17.33 | Přečteno: 856 | Diskuse
Počet článků 225 Celková karma 17.57 Průměrná čtenost 733

yektauzunoglu.com 

https://www.facebook.com/MUDrYektaUzunoglu

https://twitter.com/YektaUzunoglu?

 

MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, * 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války).[zdroj?] Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. Má trvalý pobyt v ČR a od roku 1996 německé občanství.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.