Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Německá justiční tečka : NEIN!

Nás, naše děti a mezitím naše vnuky učili a učí dál, že demokracie stojí na třech pilířích: na legislativě, na exekutivě a na justici.
Německý ústavní soud : NEIN

Německá Justice : No Pasarán!

Nás, naše děti a mezitím naše vnuky učili a učí dál, že demokracie stojí na třech pilířích: na legislativě, na exekutivě a na justici.Tato základní nauka o demokracii, o soustavě řízení našeho života,  zatím i po 26 letech v Česku zůstává stále ještě teorií či nedosažitelnou touhou pro každého občana.V naší sousední zemi, se kterou máme nejdelší hranici, která je našim největším obchodním partnerem, se kterou máme bohaté historické vazby (kladné i záporné) kde již téměř každý občan ČR nejméně několikrát byl a měl možnost tuto zemi poznat, jejímž občanem já jsem, se stala událost, která by měla být vzorem pro českou justici, vzorem jakou moc a  odpovědnost má justice v soustavě pilířů demokracie. Bohužel předem vím, že se tak nestane a ta touha, aby se tak stalo, zůstane pro nás, pro občany, pouhou fatamorgánou.

 

Šéfka exekutivy a též šéfka největší politické strany v legislativě (v Parlamentě), paní Merklová za poslední dva roky, kdy je EU poprvé konfrontována se zásadním a vážným problémem migrace a terorismu, diktuje svoji vizi jak Německu, tak i celé EU. Současně nedůstojně vychází vstříc (nechci použít výraz podlézá) Turecku v čele s  Erdoganem. Víme také, že svým svérázným postupem, který neměl a nemá oporu nejen v politické etice, ale nemá oporu ani u jejích vlastních občanů, dostala paní Merkelová do nebezpečné situace nejen německou, ale téměř celou evropskou společnost. Někteří občané tento nezodpovědný postup šéfky exekutivy a de facto i legislativy nejsilnějšího člena EU jen sledovali, někteří začali hledat alternativní řešení mimo politické strany hluboce zakořeněné v Parlamentě, u tzv. radikálních stran, ke kterým, jak víme z historie, Němci v problémově často získali afinitu.

 

V té chvíli bezradnosti a ztráty orientace v demokratickém systému se najednou v novodobých dějinách SRN se ozval třetí pilíř demokracie  -  justice se svým NEIN!Před pěti dny se jedna federace tureckých migrantů v SRN rozhodla na podporu Erdogana a na protest puči v Turecku zorganizovat v Kolíně nad Rýnem největší demonstraci co kdy byla ze strany migrantu v SRN organizována. Chtěli, aby se demonstrace prostřednictvím videokonference účastnil Erdogan, ten se osobně nemohl ze známých důvodů zúčastnit.

Demonstrace Turků v Kolině

Německé instituce odpovědné za bezpečnost svých občanů už delší dobu registrují, že Erdoganova polarizační politika zasahuje i do Německa. Nastává  polarizace i v SRN, kde žijí občané tureckého, kurdského, islámského původu a tato skutečnost představuje nepředvídatelné nebezpečí pro současnost, ale hlavně pro budoucnost. Proto Městský soud v Kolíně nad Rýnem účast Erdogana přes telekonferenci demonstraci zakázal. Organizátoři demonstrace, kteří disponují "renomovanými právníky", se odvolali a odvolací soud potvrdil rozhodnutí prvostupňového soudu. Tím se vše zdálo být ukončeno. Ale renomovaní právníci hledali a našli způsob, jak prolomit oprávněnu justiční "překážku", dokázali ani ne přes noc sepsat ve stavu mobilizace, jakoby šlo o svatou válku, naléhavou ústavní stížnost! O ústavní stížnosti musel ústavní soud jednat (dle německých zákonů) okamžitě. Ústavní soud tudíž stížnost "naléhavě" projednal a řekl také svoje konečné NEIN!

 Třetí pilíř demokracie vzal naprosto vážně svoji odpovědnost vyplývající ze zákona vůči občanům, vůči státu a vůči Ústavě, kterou se řídí stát, řekl NEIN  -  tudy cesta nevede! Řekl: No pasarán! Řekl – my jsme soudci ústavního soudu, my nejsme politici, abychom mysleli na hlasy či na zájmy holdingových společností, na podnikatele, my jsme tady od toho, aby se dodržoval zákon a Ústava a ústavní pořádek a tak Ústavní soud řekl jednoznačně  NEIN!

 

Toto je pilíř demokratické soustavy, který občanům dává právní jistotu, jistotu v právním státě! V Německu justice nejedná jako politici, kteří bruslí na různých zájmových kluzištích! Jedná dle zákona a státotvorně! Na rozdíl od Německa justice v ČR ani za 26 let nevzala vážně svoji zásadní odpovědnost vůči občanům, společnosti a vůči státu samotnému. V tichosti se stala loutkou různých zájmových či politických uskupení, často byla prodlouženou rukou zaúkolovaných či "zainteresovaných" struktur. Justice se v ČR stala nástrojem zcela jiných zájmů, než pro které je ze zákona určena. Že se někdy  naše generace dožije v ČR justice odpovědné a věrné jen zákonům, v to nelze ani doufat. Ještě horší je, že nejsou žádné známky naděje ani  pro budoucí generace....toto je ta pravá tragédie současného Česka.

 

Autor: Yekta Uzunoglu | pondělí 1.8.2016 10:19 | karma článku: 40,39 | přečteno: 5149x
  • Další články autora

Yekta Uzunoglu

Rukojmí - 1 - Demokratická výměna kus za kus

Rukojmí - institut, který patrně začal existovat společně s lidskou civilizací. Ani božské, ale ani lidské zákony nedokázaly tento institut odstranit ze života naší jinak lidské společnosti.

12.3.2018 v 15:39 | Karma: 6,63 | Přečteno: 187x | Diskuse| Politika

Yekta Uzunoglu

Rukojmí - 2: Pragmatická demokracie a Kurdové jako rukojmí

Dne 18.09.2005 se měly konat v SRN federální volby. Schröder, jako kandidát do funkce kancléře v dalším období, se bál prohry a potřeboval hlasy Turků žijících v SRN majících dvojité občanství.

12.3.2018 v 8:33 | Karma: 0 | Přečteno: 103x | Diskuse| Politika

Yekta Uzunoglu

Rukojmí – 4 - Krajsky,Tigrid, Kohout a Charta 77...

Bylo to někdy v srpnu roku 1979, kdy jsem se po dlouhé konzultaci se svými přáteli z řad Charty 77 rozhodl ve správný čas, aniž bych byl zadržen, dostat do domu Prof. Jiřího Hájka v Zahradním Městě v Praze.

11.3.2018 v 18:35 | Karma: 5,79 | Přečteno: 132x | Diskuse| Politika

Yekta Uzunoglu

Rukojmí 3 - Případ turecký Renault

Psal se rok 1968, kdy se francouzský státní podnik Renault a turecká společnost OYAK patřící výlučně vojákům dohodli a založili společnost Renault Turecko a následně zahájili společnou výrobu osobních automobilů .

11.3.2018 v 14:27 | Karma: 5,37 | Přečteno: 94x | Diskuse| Politika

Yekta Uzunoglu

A Shameful case

On Sunday, February 25, 2018, as a bolt of the blue, tens of millions (maybe hundreds of millions) of people were hit by the report of detention of Salih Muslim,

3.3.2018 v 17:05 | Karma: 0 | Přečteno: 39x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Studentky rozrušila přednáška psycholožky, tři dívky skončily v nemocnici

25. dubna 2024  12:40,  aktualizováno  14:38

Na kutnohorské střední škole zasahovali záchranáři kvůli skupině rozrušených studentek. Dívky...

Takhle se mě dotýkal jen gynekolog. Fanynky PSG si stěžují na obtěžování

21. dubna 2024  16:37

Mnoho žen si po úterním fotbalovém utkání mezi PSG a Barcelonou postěžovalo na obtěžování ze strany...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Prezident Petr Pavel se zranil v obličeji při střelbě ve zbrojovce

19. dubna 2024  15:44

Prezident Petr Pavel se při střelbě na střelnici v uherskobrodské České zbrojovce, kam zavítal...

Další případ zpožděné dodávky zbraní. Česká firma se soudí na Ukrajině

26. dubna 2024

Premium Vztahy mezi Českem a Ukrajinou nejsou vždycky idylické. Svědčí o tom soudní spor, na který narazila...

Světlušky mění válčení ve městech. Nové drony snížily počet padlých Izraelců

26. dubna 2024

Premium Jen několik decimetrů velký přístroj může znamenat revoluci městské války: minivrtulník, který...

Dva ruští vojáci se doznali k trojnásobné vraždě na Ukrajině

25. dubna 2024  23:07

V okupované části Chersonské oblasti na jihovýchodu Ukrajiny zadrželi dva ruské vojáky, kteří se...

Architektonickou cenu EU získal univerzitní pavilon, blízko byla i ostravská galerie

25. dubna 2024  21:23

Studijní pavilon Technické univerzity v německém Braunschweigu se stal vítězem prestižní...

  • Počet článků 320
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 735x
yektauzunoglu.com 

https://www.facebook.com/MUDrYektaUzunoglu

https://twitter.com/YektaUzunoglu?

 

MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, * 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války).[zdroj?] Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. V roce 2006 obdržel cenu Františka Kriegla.Od roku 1996 německé občanství.

Seznam rubrik